Letní paralympijské hry v Tokiu 2020

Paralympijské discipíny

537 medailových soutěží ve 22 disciplínách se zúčastní 4 400 sportovců. Na paralympijských hrách v Tokiu se představí dva nové sporty - debut bude mít badminton a taekwondo. Kromě těchto sportů budou probíhat soutěže v atletice, lukostřelbě, bocciu (pétanque na vozíku), kanoistice, cyklistice, jezdectví, malé kopané zrakově postižených, gólbale, judu, silovém trojboji, veslování, střelbě, volejbale sedících, plavání, stolním tenise, triatlonu, basketbale na vozíku, šermu na vozíku, rugby na vozíku a tenise na vozíku.

Tradice technické podpory

S více jak třicetiletou zkušeností budeme na paralympijských hrách v Tokiu 2020 zajišťovat zdarma technickou podporu pro všechny sportovce již po šestnácté v řadě. Svými lokálními a odbornými znalostmi přispěje největší měrou k technickému servisu společnost Ottobock Japan, jako největší poskytovatel protetických prostředků v zemi.

Mezinárodní tým zkušených profesionálů z řad ortotiků-protetiků, specialistů na invalidní vozíky a svářečů podpoří všechny sportovce bez ohledu na jejich národnost nebo značku vybavení. Opravy budou prováděny jak u sportovního vybavení, tak i u vybavení pro každodenní potřebu (protézy, ortézy, invalidní vozíky), aniž by paralympionikům vznikly nějaké náklady. To zajistí, že se mohou během soutěží plně soustředit na dosažení svého nejlepšího výkonu.

Tokio 2020 v číslech (předpoklad):

  • 100členný technický tým (tzv. Bocks)
  • 26 jazyků
  • 18 tun vybavení (stroje a zařízení)
  • 15 000 náhradních dílů
  • 2 000 oprav


Ottobock na Paralympijských hrách

Ottobock je partnerem Paralympijských her, kde poskytuje bezplatně technické služby od roku 1988. Přečtěte si více o historii her a této jedinečné roli.

více

Technologie

Vybavení používaná sportovci, kteří se účastní paralympijských her, využívají nejnovější technologie a inovace. Zde Vám ukážeme, jak to funguje.

více