Běžecká protéza pro rekreační i závodní běh

Sportovní kolenní kloub 3S80 a karbonová chodidla Runner a SprinterVýhody

John running on the beach with the sport prosthesis system

Runner

Runner vám umožní plně rozvinout svůj výkonnostní potenciál ať už při joggingu nebo při sprintu.

Díky snadnému použití je Runner vhodný jak pro začátečníky, kteří s během teprve začínají, tak i pro závodní sportovce.

Chodidlo řady Runner se vyznačuje odolnou, lehkou karbonovou pružinou, která poskytuje běžcům vysokou úroveň hnací síly a zvýšenou stabilitu při změně směru. Dynamická odezva a tuhost pružiny lze přizpůsobit vašim individuálním potřebám a zdatnosti.

Excellent energy return for powerful sprints

Sprinter

Odolné karbonové chodidlo Sprinter 1E90 je vhodné zejména pro běžecké disciplíny a skoky do dálky. Ambiciózní, rekreační a profesionální sportovci po bércové amputaci těží zejména z vynikající návratnosti energie.

Dětská sportovní protéza skolenním kloubem 3S80=1 a běžeckým chodidlem 1E93 Runner junior

Runner junior

Sportovní protézou mohou být vybaveny i děti. Kromě účasti na tělesné výchově ve škole podporuje sportovní protéza také rozvoj dítěte a umožňuje jim těšit se z pohybu ve svém sociálním prostředí.

Sportovní kolenní kloub 3S80=1 s nízkoviskózním olejem je vhodný pro děti, které využívají menšího odporu ve švihové fázi. Spolu s chodidlem 1E93 Runner junior představuje optimální kombinaci.

Uživatel sportovní protézy běží členitým terenem.

Optimální švihová fáze

Kolenní kloub 3S80 Sport používá upravenou formu patentované rotační hydrauliky Ottobock. V důsledku toho se vyznačuje speciálním řízením švihové fáze, která je optimálně přizpůsobena pro běh.

Uživatel v plném běhu po parkové cestě.

Vhodné pro vysokou zátěž

Na sportovní protézu jsou kladeny vysoké požadavky. Musí být robustní, ale také lehké a kompaktní. Kolenní kloub a karbonové pružiny odolávají vysokému zatížení, protože síly působící na protézu jsou při běhu větší než při chůzi.

Jan a Adam při rozcvičce v parku.

Strečink a rozcvička

Před každým sportovním výkonem je důležité důkladně se rozcvičit. Pro mnoho atletů je strečink součástí každodenní rutiny sloužící buď jako prevence před poraněním nebo jen k uvolnění. Proto je 3S80 Sport vybaven zabudovaným zámkem, který mlžete snadno ovládat rukou.

Running clinics

Running clinics

Sportovní kempy pro amputované tzv. Ottobock Running Clinics jsou jedinečnou příležitostí pro lidi se stehenní amputací, aby se naučili běhat, nebo si zlepšil své schopnosti pod odborným vedením ambasadora společnosti Ottobock Heinricha Popowa.

více


Podobné produkty