Genium X3 - bionický kolenní kloub



Výhody

Uživatelka Genium X3 si hraje se svým psem na zahradě.

Důvěra při každém kroku

Díky jedinečné technologii umožňuje mikroprocesorem řízená protéza téměř přirozenou chůzi. Díky tomu ušetříte více energie, ulehčíte celému pohybovému aparátu a získáte větší svobodu v každodenním životě.

Uživatelka Genium X3 jde zahradou se svými dětmi a psem.

Přirozená chůze díky vyspělé technologii

Inteligentní technologie Genium X3 reaguje v reálném čase. Výsledkem je změna rychlosti chůze, střídavá chůze po schodech, chůze pozpátku, bezpečné překonávání překážek, bezpečný stoj i na nakloněné rovině.

Uživatelka Genium X3 stojí v zahradním jezírku a čistí jej.

Voda? Žádný problém

S kolenním kloubem Genium X3 se můžete sprchovat, plavat nebo pracovat ve vlhkém prostředí. Kloub je vodotěsný (i když je vystaven silnému proudu vody) a je odolný proti korozi.

Uživatelka Genium X3 cvičí s použitím režimů MyModes pro sport.

Individuální režimy

Provádíte často různé aktivity, pro které potřebujete rozdílná nastavení protézy? Díky režimům MyModes můžete společně s ortotikem-protetikem nastavit pět nejpoužívanějších režimů pro váš kolenní kloub. Z nich si pak jednoduše vyberete požadované nastavení pomocí aplikace Cockpit.

Uživatelka Genium X3 si nastavuje kolenní kloub pomocí režimů MyModes.

Sami si změníte nastavení protézy

Nové Genium X3 poskytuje uživatelům snadné nastavení protézy pomocí aplikaci pro chytré telefony Cockpit. To vám umožní nejen rychlé přenastavení kolenního kloubu, ale budete mít i přehled o úrovni nabití baterie. Aplikace je dostupná pro zařízení podporovaná Androidem i pro Apple (iOS).

Uživatelka Genium X3 je vyčerpaná po běhu na běžícím páse.

Změna rychlosti chůze

Potřebujete doběhnout na zastávku autobusu, nebo udržet krok se svými dětmi? V tom vám pomůže funkce „přechod z chůze do běhu“. Umožní vám spontánně změnit rychlost až po krátký sprint. Další režim „běh na delší vzdálenost“ byl vyvinutý zejména pro sportovní aktivity.

Funkce

 Obrázek kolenního kloubu Genium X3

Unikátní technologie v srdci vaší protézy

Genium X3 reaguje v reálném čase na všechny podněty a okamžitě se přizpůsobí situaci, na nerovném terénu, na svahu, při změně rychlosti chůze, nebo délky kroku. Mimořádně robustní materiály umožňují ještě větší volnost pohybu, to i v mokrém a prašném prostředí. Uživatel nejvíce ocení, že se může soustředit na důležité věci v životě, než aby se musel soustředit na každý krok. Genium X3 je technologie, která slouží lidem.

 Obrázek kolenního kloubu Genium X3

Individuální nastavení pomocí aplikace pro chytré telefony

Vše máte ve svých rukách. Genium X3 si můžete nastavit pomocí aplikace pro chytré telefony Cockpit. Díky tomu si můžete vybrat vaše nejpoužívanější pohybové vzorce, které uloží váš ortotik-protetik jako MyModes. Chcete si vyjet třeba na kole? Stačí pomocí MyModes zvolit režim jízdy na kole a vyrazit. Při návštěvě kina nebo divadla zase můžete přepnout kolenní kloub do tichého režimu. Aplikace vám také umožňuje zjistit úroveň nabití baterie. Aplikace Cockpit je dostupná jak pro zařízení s Androidem, tak i s Applem (iOS).

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Genium a Genium X3 - brožura pro protetiky

16stránková brožura pro ortotiky-protetiky v českém jazyce.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Genium X3 - návod pro protetiky

64stránkový návod pro ortotiky-protetiky v českém jazyce.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Genium X3 - návod pro uživatele

56stránkový návod pro uživatele v českém jazyce.

Časté dotazy

 • Kdo může používat Genium X3?

  Genium X3 je vhodné pro všechny uživatele se stehenní amputací, kteří upřednostňují vysoce aktivní životní styl. Genium X3 ocení také milovníci vody. Protože je voděodolné.

 • Kde si mohu Genium X3 vyzkoušet?

  Máte-li chuť si protetické vybavení Genium X3 vyzkoušet, obraťte se na svého ortotika-protetika. Zkoušky probíhají ve předem stanovenou dobu a v případě potřeby pod kontrolou pracovníků Ottobock.

 • Jak dlouho mi potrvá, než se naučím správně používat Genium X3?

  To je individuální. Většina uživatelů dokáže se zkušebním vybavením jít po schodech střídavou chůzí již po prvním dni. Může to však také trvat několik dní nebo týdnů v závislosti na konkrétní osobě.

 • Co všechno je součástí vybavení Genium X3?

  Vybavení zahrnuje všechny komponenty od vhodného protézového lůžka až po protézové chodidlo. Váš ortotik-protetik přizpůsobí tyto komponenty vašim individuálním potřebám. Součástí je samozřejmě i montáž a seřízení vybraných komponentů, stejně jako pravidelné servisní prohlídky.

 • Jak zjistím, že je baterie téměř vybitá?

  Vibrační signály vás včas upozorní, že se hladina energie blíží ke kritické úrovni. V okamžiku kdy dojde k úplnému vybití, se Genium X3 automaticky přepne do bezpečného režimu.

 • Jak dlouho vydrží baterie Genium X3 na jedno nabití?

  Baterie Genium X3 při plném nabití vydrží až pět dnů. Doporučujeme však protézu nabíjet každou noc.

 • Mohu s Genium X3 do vody, sprchovat nebo plavat?

  Ano, Genium X3 je vodotěsné a vyrobené z komponentů odolných vůči korozi. Citlivá elektronika je chráněna kvalitními materiály proto byl Geniu X3 přidělen nejvyšší možný stupeň krytí IP 68.


Vhodné doplňky

Podobné produkty