European Running Clinic

Vyzkoušet si sportovní protézu, dosáhnout nového osobního rekordu či si jen tak zaběhat s dětmi – každý může mít jedinečný důvod pro účast v projektu Ottobock Running Clinic.

Každý dokáže běhat – vyzkoušejte si to

I vy můžete být při tom. Použijte kontaktní formulář a do 3. července 2018 se přihlaste k účasti na European Running Clinic.

Běhání v místě konání mistrovství Evropy

Ottobock pořádá svou první European Running Clinic 21.–24. srpna během paraatletického mistrovství Evropy v Berlíně 2018. Pod vedením Heinricha Popowa budou mít amputovaní – počínaje od začátečníků až po zkušenější běžce – příležitost otestovat si běh na závodním chodidle a absolvovat trénink v místě paraatletickho mistrovství Evropy v Berlíně 2018.

Z každé z 10 evropských zemí, ve kterých Ottobock působí, bude pro Running Clinic vybrán a pozván do Berlína jeden amputovaný. Účastník z České republiky bude vybrán na základě informací zadaných do registračního formuláře a jejich následném upřesnění.

Základní informace:

  • termín: 21.–24. srpna 2018 (ÚT–PÁ)
  • každodenní náplň: do 16:00 – Running Clinic, od 17:00 – sledování paraatletického mistrovství Evropy v Berlíně přímo na stadionu
  • náklady na celý pobyt hradí Ottobock

Základní předpoklady pro účastníka:

  • amputace ve stehně nebo bérci
  • dobré schopnosti komunikace v angličtině
  • žádné nebo mírné zkušenosti s běžeckou protézou

Experti Ottobock pro účastníky Running Clinic

Společně s běžeckým chodidlem „Runner“ nebo „Sprinter“ si budete moci na Running Clinic vyzkoušet i sportovní kolenní kloub Ottobock „3S80”. Zkušení ortotici-protetici, kteří vybavovali také sportovce na paralympijských hrách, budou provádět seřízení protéz a společně s Heinrichem Popowem poskytovat účastníkům podporu přímo na místě.


Trenér Running Clinic Heinrich Popow

“Tím, kdo dnes jsem, jsem se stal díky lidem, kteří mi v životě pomáhali. Proto chci i já podpořit další amputované a pomoci jim získat více sebedůvěry.”


Ze zákulisí Running Clinics

Heinrich Popow asistuje účastníkům během rozcvičky.

Pro každého je radost a legrace na prvním místě.

Heinrich Popow instruuje účastníky, jak správně běhat… pěkně krok po kroku.