Protézové chodidlo ‒ 1C68 Triton Side Flex

Marije waves at a taxi as she stands on the curb with her Triton side flex prosthetic foot.


Výhody

Uživatelka protézového chodidla Triton Side Flex jde po svažitém obrubníku.

Snadno se přizpůsobí bočním svahům

Doba, kdy Marije musela hledat schůdnější cestu, je už pryč. Triton Side Flex se přizpůsobí svažitým chodníkům, šikmým obrubníkům a chůze po nich jí nedělá žádný problém.

Marije a její přítel stojí na palubě malé loďky a pořizují si společné selfie.

Bezpečný stoj za nestabilních podmínek

Felix Mariji překvapil projížďkou na člunu po amsterdamských kanálech – mnoho krásných míst, mnoho ostrých selfie fotek i na tak nestabilním místě, jakým plující člun je.

Marije obratně prochází stísněným prostorem mezi nábytkem v její kuchyni.

Pohyb ve stísněných prostorách

Rychlý pohyb mezi dřezem a lednicí, malý úkrok do strany k zásuvce na příbory. Díky Triton Side Flex může Marije připravit jídlo rychleji, když je potřeba – třeba před další směnou v nemocnici.

Marije stojí opřená o kuchyňskou linku a povídá si s přítelem.

Uvolněné naklonění a postoj

S předchozím chodidlem bylo pro Mariji nepohodlné, když si povídala s přáteli a chtěla se jednoduše opřít o stěnu nebo rám dveří. Ale stranová flexibilita jejího Triton Side Flex ji umožňuje stát v relaxované poloze, i když si s přáteli povídá déle.

Marije snáší kolo dolů po schodech se svým protézovým chodildem Triton Side Flex.

Bezpečný a pohodlný pohyb

Díky chodidlu Triton Side Flex nepředstavuje rychlé přenesení kola z chodby po schodech nebo nošení týdenních nákupů nahoru do bytu pro Mariji žádný nepřekonatelný problém.

Marije houpe v rukou malého pacienta ve své ordinaci.

Stoj rozkročný: bezpečně a pohodlně

Jako pediatr Marije pečuje o blaho svých malých pacientů. Triton Side Flex jí zajišťuje stabilitu, na kterou se může spolehnout při jejich zvedání a přenášení.

Marije si užívá procházku v městkém parku a jde po spadaných větvičkách.

Chůze po nerovném terénu a přes překážky

Triton Side Flex snadno kompenzuje stranové nerovnosti a malé překážky, a tak se Marije může během procházky naplno věnovat svému okolí a lidem kolem sebe.

Marije a její přítel sedí na kraji fontány a máchají si nohy ve vodě.

Obavy z vody? S Triton Side Flex je mít nemusíte!

Marije je ráda, že může za horkého počasí trávit čas se svým přítelem u vody nebo se koupat. Triton Side Flex je odolný vůči slané, sladké i chlorované vodě.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Triton Side Flex 1C68 – prospekt pro protetiky

Prospekt obsahuje informace pro protetiky a objednací list.

Časté dotazy

 • Je pro mě chodidlo Triton Side Flex vhodné?

  Triton Side Flex jsme vyvinuli pro aktivní uživatele (stupně aktivity 3–4), kteří chtějí mít řízení protézy na všech površích pod kontrolou a denně zvládají řadu nečekaných situací jak v interiérech, tak exteriérech a stranová flexibilita chodidla jim může pomoci. Je vhodné pro amputované v bérci i stehně s hmotností do 125 kg. Díky své malé stavební výšce může být optimálním řešením také pro uživatele s dlouhými bércovými pahýly, a tedy menším prostorem pro protézové díly.

 • Čím se karbonový Triton Side Flex liší od ostatních protézových chodidel se stranovou flexibilitou?

  Triton Side Flex se od ostatních chodidel s touto funkcí odlišuje zejména rozsahem stranové pohyblivosti, kontrolou a rychlostí, jakou se přizpůsobuje aktuální situaci. Rozdíl pak pocítíte v pohodlí a bezpečí.

 • Lze nastavit odpor působící proti stranovému náklonu?

  Ne, empirické hodnoty ukazují, že ideální je stejný odpor pro všechny uživatele.

 • Je chodidlo Triton Side Flex vhodné pro sport?

  Ano, Triton Side Flex je vhodné pro běžné outdoorové sporty, stejně jako ostatní chodidla řady Triton. Je dobrou alternativou pro sporty, které vyžadují stranové výpady (například stolní tenis) nebo pro uživatele s delším bércovým pahýlem a tedy omezenou světlou výškou.

 • Je Triton Side Flex vodotěsný?

  Protézové chodidlo Triton Side Flex je vodotěsné a můžete jej používat ve sladké, slané nebo chlorované vodě. Aby byla zachována funkčnost chodidla, je nezbytné ho po použití ve vodě očistit podle pokynů.

 • Je Triton Side Flex dostupný v mé velikosti?

  Toto protézové chodidlo je dostupné ve velikostech od 22 do 30 cm. Triton Side Flex vám vybere váš ortotik-protetik na základě velikosti nohy a tělesné hmotnosti.

 • Budu potřebovat pro použití Tritonu Side Flex novou protézu?

  Ne, Triton Side Flex lze bez problémů integrovat jak do nových, tak i používaných modulárních protézových systémů za předpokladu, že je k dispozici dostatečná stavební výška. Ideální je poradit se se svým ortotikem-protetikem.

 • Budu potřebovat pro nošení chodidla Triton Side Flex speciální obuv?

  Ne, Triton Side Flex se dodává společně s kosmetickým krytem, který má tvar běžného chodidla, a proto je použitelné se všemi obvyklými typy obuvi. Pro většinu velikostí chodidla dodáváme zúžený nebo normální kosmetický kryt, aby co nejlépe odpovídal vaší druhé noze. Oddělený palec na kosmetickém krytu vám dokonce umožní nošení sandálů a žabek.

 • Mohu si Triton Side Flex vyzkoušet?

  Ano, samozřejmě můžete. Na vyzkoušení se dohodněte se svým ortotikem-protetikem.


Vhodné doplňky


Podobné produkty