Chodidla řady Taleo

Martin walks uphill with his Taleo prosthetic foot.


Boční pohled na protetické chodidlo Taleo.

Taleo – pro aktivní uživatele

S Taleem se budete při chůzi cítit přirozeně a pohodlně. Podpoří vás v dynamickém pohybu i po nerovném terénu. Dokonce i na něm si můžete užívat hladký odval chodidla a vysoký návrat nahromaděné energie pro každý další krok. Nezaskočíte ho změnou rychlosti vašeho pohybu, ani výšlapem na rozhlednu po kamenité cestě.

Taleo je dokonce odolné vůči sladké, slané i chlorované vodě, a pokud budete mít voděodolné i ostatní komponenty, můžete se s protézou bez obav vykoupat i na dovolené u moře.

Boční pohled na protetické chodidlo Taleo Vertical Shock.

Taleo Vertical Shock – pro aktivní uživatele, kteří potřebují omezit nepříjemné rázy při došlapu a odlehčit pahýl

Máte život, se kterým jste neustále v pohybu? Pak ho můžete s Taleo Vertical Shock žít mnohem komfortněji. Funkční kroužek chodidla totiž umožňuje jeho přirozenou rotaci a zabraňuje přenosu torzních momentů z lůžka na pahýl a pokožku. Toto „ždímání“, odborně rotační síly, které na pahýl běžně působí, a podráždění pokožky jimi způsobené mohou být tímto chodidlem významně sníženy. Rotační pohyby, kterým se Taleo Vertical Shock přizpůsobuje, nejsou v každodenním životě ojedinělé. I při běžné chůzi se pánev otáčí kolem stojné nohy, a proto může být torzní funkce pro aktivní uživatele velmi přínosná.

Další posun v komfortu pocítíte zejména při chůzi ze schodů nebo z kopce. Nepříjemné rázy při došlapu umí Taleo Vertical Shock tlumit v rozsahu 15 mm.

Boční pohled na protetické chodidlo Taleo Harmony.

Taleo Harmony – pro aktivní uživatele, kteří ocení pevnější spojení s protézou, její lepší kontrolu a odlehčení pahýlu

Jste na nohou od rána do večera? Určitě tedy potřebujete spolehlivé ulpění protézy, nad kterou budete mít po celý den perfektní kontrolu. Taleo Harmony s integrovanou podtlakovou pumpou je chodidlo, které dokáže tyto podmínky zajistit. Aktivní podtlakový systém představuje pro většinu aktivních uživatelů nejvhodnější způsob připojení protézy k pahýlu – rozkládá tlak na celou jeho plochu, pomáhá kompenzovat naprosto běžné kolísání objemu pahýlu během dne a omezuje nežádoucí pohyby mezi lůžkem a pahýlem.

Stejně jako Taleo Vertical Shock umožňuje i Taleo Harmony mírnou rotaci chodidla, která vám pomůže k přirozenější chůzi.

Boční pohled na protetické chodidlo Taleo Low Profile.

Taleo Low Profile – pro aktivní uživatele s omezeným stavebním prostorem

Jste menší postavy nebo máte dlouhý pahýl, a je tím pádem omezený prostor pro vlastní protézu? I v takovém případě si můžete užívat dynamickou chůzi plnou energie a hladký odval, které svým uživatelům dopřává klasické Taleo. Taleo Low Profile má kvůli své nízké výšce speciální pyramidovou konstrukci, která umožňuje lépe kontrolovat odval a pohyb vpřed, což bývá u nízkoprofilových chodidel problematické.

Taleo Low Profile je také odolné vůči sladké, slané i chlorované vodě, a pokud budete mít voděodolné i ostatní komponenty, můžete se s protézou bez obav vykoupat i na dovolené u moře.


Výhody

Při chůzi od grilu ke stolu na zahradě používá Martin protetické chodidlonohu Taleo.

Hladký odval pro chůzi bez námahy

Hladký odval Talea od paty až po špičku nohy vám zajistí komfortní chůzi bez námahy a bez „hluchých“ míst. I při náhlé změně rychlosti a směru vás nenechá na holičkách a přizpůsobí se novému rytmu.

Cassiesi zašla po práci do baru a použila protetické chodidlo Taleo Low Profile.

Energeticky efektivní chůze pro méně únavy na konci dne

Strávit celý den na nohou už pro vás nebude žádný problém. Taleo vám bude dávkovat správné množství energie pro každý krok a vy tak budete mít více síly pro překonávání delších vzdáleností a chůzi různou rychlostí.

Martin používá protetické chodidlo Taleo, když chodí se synem na ryby.

Pohodlný pohyb po nerovném terénu

Taleo se perfektně přizpůsobí každému terénu, a tak vás nezaskočí ani kamenité lesní cesty, chůze po nerovném trávníku nebo výšlap ke hradu na kopci.

Cassie používá protetické chodidlo Taleo Low Profile, když jde na procházku se psem k vodě.

Ani slaná voda vás nezastaví

Někdy se s protézou namočíte, ať se snažíte sebevíc. S Taleem si s tím ale nemusíte lámat hlavu – sladká ani slaná voda chodidlu Taleo a Taleo Low Profile nevadí. Odtokové kanálky na připojovacím adaptéru a otvory vespod kosmetického krytu chodidla navíc vždy odvedou vodu pryč, takže si můžete užívat vodních koníčků a na protézu úplně zapomenout. Chodidla Taleo Vertical Shock a Taleo Harmony jsou odolná vůči povětrnostním vlivům, nejsou tedy vhodná pro koupací protézy.

Martin používá protetické chodidlo Taleo na boso, když chodí po bytě.

Pohodlná chůze naboso

Rádi si doma sundáte boty? Žádný problém, karbonové chodidlo Taleo vám umožní naboso pohodlně chodit.

Cassie používá protetické chodidlo Taleo Low Profile, když jde na procházku se psem.

Léto se sandály na nohou

Taleo má oddělený palec, takže si můžete vzít v létě k bazénu žabky nebo na dovolenou sandály.

Daniela používá protetické chodidlo Taleo při nákupech.

Úleva pro pahýl

Taleo Vertical Shock a Taleo Harmony se umí přizpůsobit rotaci pánve kolem stojné nohy, ke které během každého kroku dochází. Výrazně tak zmírňují rotační síly, které mezi lůžkem a pahýlem při chůzi běžně vznikají, dráždění pokožky pahýlu a napětí.

Florián se svým Taleo Harmony zdolává dlouhé vzdálenosti.

Trvalé a pevné ulpění protézy

Taleo Harmony vytvoří v lůžku podtlak, který zaručí pevné ulpění protézy po celý den a dokáže kompenzovat kolísání objemu pahýlu, ke kterému běžně dochází. Snižuje také podráždění pokožky a nežádoucí pohyby mezi lůžkem a pahýlem, takže budete mít protézu pod perfektní kontrolou.

Další protetická chodidla Ottobock.

Chodidlo není jen komponent. Je základem vaší protézy.

Protézové chodidlo má velký vliv na správné fungování vaší protézy. Zde se dozvíte obecné informace o chodidlech, jejich vlastnostech a materiálech, ze kterých je vyrábíme. Najděte si takové, které bude splňovat vaše požadavky.

více

Technické údaje

Stupeň aktivity 3 - 4
Max. tělesná hmotnost 150 kg
Velikost chodidla 22 - 30 cm
Kosmetický kryt chodidla Úzký tvar s podpatkem o výšce 15 +/- 5 mm (velikost 22 – 25 cm)
Normální tvar s podpatkem 10 +/- 5 mm (velikost 24 – 30 cm)
Hmotnost bez kosmetického krytu*
1C50 Taleo
1C51 Taleo Vertical Shock
1C52 Taleo Harmony
1C53 Taleo Low Profile

450 g
751 g
751 g
355 g
Hmotnost s normálním kosmetickým krytem*
1C50 Taleo
1C51 Taleo Vertical Shock
1C52 Taleo Harmony
1C53 Taleo Low Profile

690 g
980 g
980 g
584 g
Stavební výška
1C50 Taleo
1C51 Taleo Vertical Shock
1C52 Taleo Harmony
1C53 Taleo Low Profile

150 mm (s normálním kosmetickým krytem*)
185 mm (s normálním kosmetickým krytem*)
185 mm (s normálním kosmetickým krytem*)
65 mm (s normálním kosmetickým krytem*)

* Pro velikost 26 cm

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Taleo Family – brožura pro protetiky

16stránková brožura detailně popisující společné rysy všech chodidel rodiny Taleo, ale i specifické vlastnosti a technické údaje jednotlivých produktů.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Trias, Taleo, Triton – prospekt pro uživatele

Prospekt se základními informacemi, porovnávající karbonová chodidla Trias, Taleo a Triton, určená pro různé stupně aktivity uživatelů.

1C50 Taleo prospekt a objednací list
Vyberte si prosím vhodný formát:

1C50 Taleo - prospekt a objednací list

Vlastnosti, technické údaje a objednací list pro protézové chodidlo Taleo, určené pro uživatele se stupněm aktivity 3–4.

Vyberte si prosím vhodný formát:

1C51 Taleo Vertical Shock – prospekt a objednací list

Vlastnosti, technické údaje a objednací list pro protézové chodidlo Taleo Vertical Shock, určené pro uživatele se stupněm aktivity 3–4, kteří potřebují omezit nepříjemné rázy při došlapu a odlehčit pahýl.

Vyberte si prosím vhodný formát:

1C52 Taleo Harmony – prospekt a objednací list

Vlastnosti, technické údaje a objednací list pro protézové chodidlo Taleo Harmony, určené pro aktivní uživatele se stupněm aktivity 3–4, kteří ocení pevnější spojení s protézou, její lepší kontrolu a odlehčení pahýlu.

Vyberte si prosím vhodný formát:

1C53 Taleo Low Profile – prospekt a objednací list

Vlastnosti, technické údaje a objednací list pro protézové chodidlo Taleo Low Profile, určené pro uživatele se stupněm aktivity 3–4 s omezeným stavebním prostorem.

Časté dotazy

 • Čím je chodidlo Taleo ojedinělé?

  S karbonovým chodidlem Taleo budete chodit hladce a pohodlně, takže vám pro vaše cesty zůstane více energie. Uživatelé si chválí vyrovnanou kombinaci dynamiky a flexibility a možnost výběru tuhosti patního klínu, který pomáhá uvolněnější chůzi. Možnost vyzkoušení tohoto chodidla si domluvte s vaším ortotikem-protetikem.

 • Je protézové chodidlo Taleo vhodné i pro mě?

  Taleo je určeno pro aktivní uživatele (stupeň aktivity 3–4), kteří se pohybují v měnícím se terénu, uvnitř i venku a chtějí se bez námahy všude dostat. Pohodlnou chůzi s Taleem si mohou užívat amputovaní v bérci, koleně i ve stehně s hmotností do 150 kg.

 • Je Taleo vhodné k provozování sportu?

  Taleo je protézové chodidlo primárně určené k provádění běžných každodenních aktivit, ne tedy k intenzivnímu sportování. Neznamená to ale, že byste si s kamarády nemohli zahrát badminton nebo zaházet s frisbee… na to je ideální.

 • Je Taleo voděodolné?

  Ano, protézová chodidla Taleo a Taleo Low Profile jsou voděodolná a můžete s nimi jak do sladké, tak i slané vody. Velmi praktické jsou také odtokové kanálky na adaptéru a otvory vespod kosmetického krytu chodidla, takže se veškerá voda opět dostane ven a nezůstává jako obvykle v protéze. Aby byla zachována funkčnost chodidla, je nezbytně nutné jej po použití ve vodě očistit podle pokynů. Chodidla Taleo Vertical Shock a Taleo Harmony jsou odolná vůči povětrnostním vlivům, nejsou tedy vhodná pro koupací protézy.

 • Je Taleo k dispozici v mé velikosti?

  Chodidla jsou dostupná ve velikostech od 22 do 30 cm. Váš ortotik-protetik vybere to správné podle vaší velikosti nohy a tělesné hmotnosti (max. 150 kg).

 • Budu potřebovat pro Taleo novou protézu?

  Ne, Taleo může být integrováno jak do nové, tak i stávající modulární protézy za předpokladu, že je v ní pro něj dostatečný prostor.

 • Budu muset mít při používání Talea nějakou speciální obuv?

  Ne, Taleo se dodává s kosmetickým krytem, který má tvar běžné nohy a je tudíž použitelný ve všech běžných typech obuvi. Pro většinu velikostí chodidla si navíc můžete vybrat štíhlý nebo normální kosmetický kryt, aby co nejvíce odpovídal vaší druhé noze. Díky oddělenému palci na kosmetickém krytu si můžete obout klidně i žabky, nebo naopak chodit úplně naboso.

 • Mohu si někde Taleo vyzkoušet?

  Ano, protézové chodidlo Taleo si můžete samozřejmě vyzkoušet. Stačí se domluvit s vaším ortotikem-protetikem, kterému chodidlo ve správné velikosti rádi zapůjčíme.

 • Může být Taleo použito v protéze s podtlakovým systémem ulpění?

  Ano, Taleo Harmony může být připojeno k pahýlovému lůžku pro aktivní podtlak.

 • Mohu Taleo používat, když mám citlivý pahýl?

  Ano, Taleo Vertical Shock a Taleo Harmony jsou vhodné i pro citlivé pahýly a zajistí vám větší komfort. Podporují přirozenou chůzi, při které se pánev otáčí nad zatíženým protézovým chodidlem. Umožnění této nepatrné rotace snižuje rotační síly v lůžku, namáhání pahýlu a podráždění pokožky.


Vhodné doplňky

Podobné produkty