3E80 – elektronický kolenní kloubVýhody

Zvýšená bezpečnost

Kombinace ojedinělé rotační hydrauliky 3E80 s elektronickým monitorováním a ovládáním vám přinese opravdu vysokou bezpečnost. Na správné pohyby kloubu a jeho zajištění, když je potřeba, se můžete spolehnout díky patentované technologii senzorů a řízení mikroprocesorem.

Bezpečný stoj

Se spolehlivou elektronikou 3E80 se můžete bez obav zastavit a na místě stát, ať už si potřebujete na chvilku odpočinout nebo počkat na autobus.

Vysoká dynamika

Ať už se jdete projít do parku nebo spěcháte na další schůzku, 3E80 vás podpoří při zvládání širokého rozsahu rychlostí chůze a řady každodenních aktivit, jako je chůze na nerovném a měnícím se terénu, na svazích nebo ze schodů.

Snadná manipulace

Váš ortotik-protetik snadno nastaví elektroniku 3E80 podle vašich potřeb bez použití softwaru. Koleno je robustní, nevyžaduje složitou údržbu a jeho povrch se snadno čistí.

Režim jízdy na kole

Chcete si někam vyrazit na kole? Žádný problém! Pro přepnutí do režimu jízdy na kole se stačí jen „zhoupnout“ na špičce a můžete vyrazit na projížďku.

Funkce

Kolenní kloub 3E80 kombinuje výhody klasické rotační hydrauliky s elektronickým monitorováním a řízením. Patentovaná technologie senzorů zvýší vaši stabilitu a svobodu pohybu. Kloub automaticky reaguje na změny rytmu a rychlosti chůze a upravuje jeho chování. Dokážete s ním zvládnout všechny výzvy, které vám život připraví. Je robustní, nevyžaduje složitou údržbu a jeho povrch se snadno čistí. 3E80 může ortotik-protetik snadno nastavit bez jakéhokoliv softwaru.

Doporučené kombinace

Triton

Cílem dobrého protézového chodidla je vytvořit co nejpřirozenější obraz chůze. Zde hraje hlavní roli funkce, které se říká odval chodidla. Čím je odval protézového chodidla jemnější, tím je obraz chůze hladší. Díky jedinečné konstrukci zajišťuje Triton nejen přesně takovou vlastnost, ale také stabilitu, bezpečnost a dobrou kontrolu na nerovném povrchu, a to s vynikajícím uživatelským komfortem.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock vám zajistí výraznější tlumení rázů. Síly působící na pahýl při chůzi, běhu a zejména intenzivních sportovních aktivitách jsou maximálně snížené. Chodidlo vám proto zajistí spolehlivou podporu i při extrémní zátěži.

Triton Low Profile

Triton Low Profile

Triton Low Profile poskytuje výhody dynamiky a flexibility tam, kde je omezená stavební výška, tj. vzdálenost konce pahýlu od země, takže by bylo obtížné použít příliš vysoké standardní chodidlo. Díky titanovému adaptéru a nerezovým šroubům je chodidlo mimořádně přizpůsobivé a také voděodolné.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty

Heavy Duty nabízí vysokou mezní nosnost pro velmi aktivní uživatele. Ottobock doporučuje vysoce odolné chodidlo Heavy Duty pro extrémní pracovní a rekreační činnosti, pro kontakt s vodou nebo vlhkostí a pro vysoké zátěže. Korozivzdorné kovové části a šrouby také zajišťují odolnost chodidla vůči vodě.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

3E80 – prospekt pro protetiky

1stránkový prospekt pro ortotiky-protetiky v češtině.

Vyberte si prosím vhodný formát:

3E80 - návod pro protetiky

Multijazyčný návod pro ortotiky-protetiky s českou částí.

Časté dotazy

 • Kdo může kloub 3E80 používat?

  3E80 je vhodný pro amputované ve stehně se stupněm aktivity 3–4, hmotností do 125 kg a výškou minimálně 120 cm. Jestli je tento kloub optimální právě pro vás, vám poradí váš ortotik-protetik.

 • Kde mohu vyzkoušet a následně získat 3E80?

  Pokud je 3E80 ideální kloub pro vaše potřeby, finální protézu s ním vyrobí váš ortotik-protetik. S ním se také můžete domluvit na vyzkoušení tohoto kloubu.

 • Co se stane, když se vybije baterie?

  Při vybití baterie se kloub automaticky přepne do bezpečnostního módu, který při stojné fázi zajistí pro chůzi dostatečný odpor.

 • Jak se přepnu do řežimu pro jízdu na kole?

  3E80 má speciální mód pro jízdu na kole bez odporu kloubu. Stačí „zhoupnout se“ na špičce chodidla a můžete vyrazit na projížďku.


Podobné produkty