Podtlak: optimální systém pro dobrý pocit

Že by bylo fajn dělat vše bez kompromisů přesně tak, jak chcete? A kdyby vaše protéza při chůzi přesně sledovala všechny vaše pohyby a poskytovala bezpečné a pohodlné ulpění bez bolesti?

Základním předpokladem, abyste toho mohli dosáhnout, je precizně a pro vás na míru vyrobené pahýlové lůžko, ideálně s podtlakovým systémem připojení. Mezi našimi produkty nejdete podtlakových systémů hned několik:

  • Jednocestný ventil je pasivním podtlakovým systémem zejména pro stupeň aktivity 1
  • Dynamic Vacuum System (DVS) je již aktivním podtlakem pro stupeň aktivity 2–3
  • Harmony System je také aktivním systémem pro nejaktivnější uživatele se stupněm aktivity 3–4

Pouze podtlakovým systémem je možné zajistit spolehlivé a bezpečné spojení mezi pahýlem a protézou a v dlouhodobém horizontu i důležitou dobrou kondici pahýlu.

Podívejte se zblízka na podtlaková řešení Ottobock a jaké výhody mohou přinést do vašich každodenních aktivit. Najděte si systém, který bude vám a vašim potřebám nejlépe vyhovovat.

Zůstaňte s námi ve spojejí

Proč jsou podtlakové systémy tak pohodlné?

Jaké jsou rozdíly mezi pasivními podtlakovými systémy s jednocestným ventilem a systémy aktivními s podtlakovými pumpami jako je DVS nebo Harmony? Jak fungují podtlakové systémy při různých rychlostech chůze v porovnání se systémem připojení na zámek (shuttle lock)?

Porovnali jsme tyto systémy za vás a výsledek přehledně znázornili v tomto krátkém videu. Důležité je mít na paměti: čím více se budete pohybovat, tím méně by se měl pohybovat váš pahýl v pahýlovém lůžku. Promluvte si o tom se svým ortotikem-protetikem, který vám pomůže najít to správné řešení pro vaše potřeby.


Aktivní podtlakové systémy – přehled výhod

Z prostoru pahýlového lůžka odsaje pumpa vzduch během několika kroků. Vytvoří se silný podtlak. Protéza spolehlivě drží na svém místě. Opravdu, je to tak snadné!

Buďte svobodní a spontánní: od několikahodinové chůze až po dlouhodobý stoj – podtlakový systém pevně drží protézu na pahýlu, i když se jeho objem během dne mění.

Podtlak vzniká jak během švihové, tak i stojné fáze kroku. Pahýlové lůžko ulpívá na většině plochy pahýlu, na rozdíl od vtahovacích systémů nebo systémům na trn a zámek. Povrch, po kterém jdete, budete vnímat intenzivněji a užívat si tak budete bezpečnější chůzi.

Vladimír žije život naplno

Vladimir má dvě bércové protézy. Díky podtlakovému systému již nemá problémy s rovnováhou při chůzi a stoji nebo zdolávání schodů. S jistotou zvládne práci na zahradě a ve svém skleníku a společně s manželkou každoročně sklidí metráky jablek a broskví.

„S nynějšími protézami se sám klidně postavím a jdu – předtím jsem to nedokázal.“

Vladimír používá DVS.

„S těmito protézami můžu vstát a jít. Toho jsem předtím nebyl schopen.“


Terezu nikdo nezastaví

Běhání v přírodě nebylo pro Terezu vždycky příjemné. Ale od té doby, co začala používat nový podtlakový systém, neúnavně trénuje pro dosažení svého velkého cíle: účast na běžeckých závodech po boku svého přítele. Vsadíme se, že to zvládne...

Tereza používá DVS.

Melinda je každodenní hrdinka

Melinda miluje práci v bance, svou rodinu a dlouhé procházky městem. Často vyzvedává svého syna ze školy, když jde pěšky domů. Díky protéze s podtlakovým systémem snadno zvládne malé i velké výzvy každodenního života. A to bez větší námahy.

Melinda používá DVS.

Doreen je volná jako vítr

Jako pravé cowgirl jí nic nemůže ubrat elán. Zvláště ne protéza. S podtlakovým systémem si ale Doreen může užívat svůj aktivní každodenní život. Koně jsou pro ni vším. Když si najde čas, jezdí v přírodě celé hodiny.

Doreen používá Harmony.Často kladené dotazy


Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Profily uživatelů

Tyto krátké profily uživatelů vám prozradí, čeho Vladimír, Melinda, Tereza a Doreen již dosáhli se svými podtlakovými systémy a jaké jsou jejich budoucí cíle. Můžete je použít při příštím sezení u ortoptika-protetika.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Produktové informace

Prospekty k produktům Dynamic Vacuum System (DVS) a Harmony obsahují hlavní informace, které mohou posloužit jako základ pro vaši další návštěvu na protetice.


Najděte si to nejvhodnější řešení

Dynamic Vacuum System

Systém, který se přizpůsobuje vaší úrovni aktivity.

Objevte DVS!

Harmony P4

Systém vždy pevně drží pahýl v pahýlovém lůžku, bez ohledu na to, co právě děláte.

Objevte Harmony!