Psychologická pomoc po amputaci

Mojra.cz: Psychologická pomoc po amputaci

Amputace – verdikt, který vám zachrání život, ale také jej nadobro změní. Důvodů pro amputaci může být několik, nejčastěji jde o úraz či vážné onemocnění. Ať už musíte podstoupit amputaci nohy, ruky, obou končetin, či jiné části těla, je to rozhodně velmi traumatizující zážitek. Seběhne se kolem vás celý tým specialistů, kteří se však zaměřují zejména na to, jak vás dostat co nejdříve zpět do fyzické pohody. Vysvětlí vám, jak bude amputace probíhat, co vás čeká po zákroku – rehabilitace, zvykání si na protézu apod. Zranění se po čase zahojí, začnete používat speciální pomůcky, které vám usnadní život. Ale…

Kromě fyzického zranění je potřeba zaměřit se také na šrámy, které vám amputace zanechala na duši. Ty sice nejsou viditelné, avšak není radno tuto stránku léčby zanedbat. Mnohdy vám doporučí lékař návštěvu psychologa ještě před samotným zákrokem, ovšem bohužel ne vždy. Už jen samotné vyrovnání se s tím, že vám odstraní kus vašeho já, je velmi těžké. Pokud jste se nesetkali s někým, kdo amputaci podstoupil, neumíte si většinou ani představit, jak složité situaci budete čelit. Ten pocit, kdy amputovanou část těla stále cítíte, ale ve skutečnosti už není vaší součástí, je jednoduše nepředstavitelný. K tomu přičtěte všechna vyšetření, pooperační léčbu, proces spojený s výběrem správné pomůcky a následné zvykání si na život s protézou – to vše je velkým náporem na vaši psychiku.

Otázkou zůstává, jak se co nejlépe vyrovnat s amputací. Každý člověk je jiný, proto nelze stanovit nějaký univerzální návod na návrat do běžného života. Právě proto je pomoc psychologa po amputaci

velice důležitá. Jen pokud budete v psychické pohodě, bude vaše léčba a následná rehabilitace účinná. V opačném případě se můžete v budoucnu potýkat s vážnými (nejen) psychickými problémy.

Co je Mojra.cz a proč si vybrat právě ji?

Mojra.cz je první online psychologickou poradnou v České republice. Její zakladatelkou je psycholožka PhDr. Michaela Miechová, která se rozhodla reagovat na stěžejní překážky, které mnoha lidem brání v návštěvě psychologické poradny. Kromě jiného je jedním z hlavních důvodů právě nedostupnost psychologické péče v případech, kdy ji nejvíce potřebujete. Po amputaci je velmi složité (mnohdy až nemožné) cestovat za psychologem do jeho kamenné poradny. Nehledě na dlouhé objednací lhůty nebo strach z reakcí okolí. Právě z tohoto popudu byla online psychologická poradna založena – pokud se nemůže klient dostavit k psychologovi, musí se psycholog dostavit ke klientovi, nejlépe ihned, ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebuje, a ne v horizontu několika týdnů.

V době, kdy svět ovládá technika, bylo nasnadě zprostředkovat kontakt psychologa s klientem prostřednictvím internetu. Konzultace s psychology Mojra.cz probíhá nejčastěji formou videohovoru přes Skype, Viber, WhatsApp, nebo telefonicky či emailem. Rozhodně se nemusíte obávat, že by tento způsob online konzultací byl méně účinným než osobní návštěva psychologa. Mnoho odborných studií prokázalo, že se online poradenství vyrovná terapii v ordinaci, přestože chybí kontakt tváří v tvář. Samozřejmostí je, že při videohovoru klient vždy vidí svého psychologa, ovšem zda si klient zapne svou kameru, je čistě na jeho uvážení. Tato možnost anonymity v mnoha případech pomůže překonat prvotní ostych, klient je také daleko více uvolněnější ve svém domácím prostředí než v ordinaci psychologa. A co je nejdůležitější, nemusíte nikam složitě dojíždět, což bývá právě pro pacienty po amputaci největší překážkou. Psychologickou konzultaci si objednáte jednoduše přes internetové stránky online psychologické poradny Mojra.cz.

Psychologové z Mojra.cz si plně uvědomují, do jak složité situace se člověk po amputaci dostává a

zejména to, že je pro něj velmi důležité získat psychickou podporu co nejdříve. Proto jsou dostupní svým klientům od pondělí do neděle, a to i v odpoledních či večerních hodinách. Nebojte se vyhledat pomoc odborníka, včasná terapie vám pomůže vyrovnat se s amputací, připraví vás na život bez končetiny a co je hlavní, urychlí váš návrat do každodenního života v co největší psychické pohodě.

V případě objednání konzultace na www.mojra.cz získají klienti Ottobock ČR slevu 10 % na všechny

hovorové a emailové konzultace s psychologem. Stačí, když v objednávce zadáte do pole „slevový kupon“ kód OTTOBOCK.