Amputace... A co teď?

Amputace a co teď?

Stáhněte si 32-stránkovou brožuru „Amputace – A co teď?“!

Najdete v ní všechny informace pro ty, kteří jsou čerstvě po amputaci nebo na ni čekají:

  • Seznámím Vás s rehabilitačním týmem
  • Popíšu průběh vybavení protézou krok za krokem
  • Poradím Vám, jak správně pečovat o pahýl
  • Povzbudím Vás na cestu zpátky do života
  • Odpovím na často kladené otázky
  • Ukážu vám názornou časovou osu vybavení protézou a rehabilitací

Pro každého člověka je amputace výrazný zásah do organismu, kterým se změní život. Je pochopitelné, že s takovou situací se nelehko vyrovnává; na druhou stranu je pravda, že lékařské rozhodnutí pro amputaci znamená záchranu života, ať už k ní dochází kvůli nemoci nebo po úrazu.

Během své praxe jsem potkal již mnoho lidí, kteří tímto traumatem prošli. Můžu Vás ujistit, že mnozí z nich se časem plnohodnotně vrátili do života. Tuto šanci před sebou teď máte i Vy.

V této sekci našeho webu se Vám budu snažit pomoci, abyste se se svou novou nelehkou situací co nejlépe vyrovnali a co nejdříve se vrátili do běžného života.

Nejdůležitější je ale Váš vlastní postoj. Je třeba prostě chtít – mít energii, chuť a zodpovědnost za sebe sama. Chtít stále co nejkvalitnější život. Chtít být soběstačný. Chtít zase chodit

A abyste mohli začít opět chodit, budete potřebovat protézu. Současné protézy se vyrábějí pomocí nejmodernějších technologií a dávají uživatelům netušené možnosti. Mým úkolem bude Vám na míru navrhnout protézu, která bude plně vyhovovat Vašim potřebám a se kterou se budete moci snadno sžít.

Důležitým průvodcem pro Vás bude také fyzioterapeut. Dohled nad Vaším zdravotním stavem, rehabilitací a vybavením bude mít lékař. Důležitou součástí terapie budou také Vaši nejbližší, Vaše rodina.

V každém případě doporučuji, abyste se na terapii aktivně podíleli. Požadujte nové technologie a moderní přístupy, požadujte soustavnou terapii, pokuste se o co největší aktivitu, snažte se o soběstačnost, nevzdávejte se. Mějte stále na mysli, že přijít o končetinu nemusí znamenat skončit na vozíku. S vozíkem je život mnohem složitější než s protézou a i pro organismus je život s protézou zdravější než na vozíku. My Vám nabízíme tu lepší variantu a je jen na Vás, zda se k ní dopracujete.

Také se nebojte připlatit si za lepší kvalitu života s kvalitnější pomůckou – stojí to za to. U své zdravotní pojišťovny se informujte, jaké vybavení Vám uhradí, a zároveň si zjistěte, jaké nadstandardní vybavení by vám zkvalitnilo život. V tom Vám samozřejmě ochotně pomůžu.

Vladan Princ, vedoucí ortotik-protetik Ottobock


Zásady ochrany osobních údajů

Společnost Otto Bock ČR s.r.o. si váží Vaší důvěry, považujeme proto za nezbytné, abychom Vás seznámili s tím, jakými způsoby nakládáme s Vašimi osobními údaji.

Na našich webových stránkách vyplňujete tyto kontaktní údaje, aby bylo možné Vám zasílat nejnovější newslettery s informacemi o našich produktech, novinkách a pořádaných akcích.
Vaše kontaktní údaje nejsou předávány třetím osobám.

Vaše osobní údaje uchováváme po dobu, po kterou si sami přejete odebírat naše newslettery. V případě, že již nebudete mít zájem, stačí pouze v příchozím e-mailu použít odkaz na odhlášení z odebírání. V tuto chvíli budou Vaše kontaktní údaje z databáze smazány.

Správcem osobních údajů je společnost Otto Bock ČR s.r.o., IČ: 252 19 634, se sídlem Zruč-Senec, Protetická 460, PSČ 330 08, zapsaná v obchodním rejstříku vedeným Krajským soudem v Plzni, oddíl C, vložka 9791, jejímž jednatelem je Ing. Václav Svrček.

Vedoucí implementace a kontroly dodržování ochrany osobních údajů

Ing. Helena Hříbal, telefon: +420 727 970 435, e-mail: hribal@remove-this.ottobock.cz
Kontaktovat můžete i osobně v sídle společnosti.

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

JOBMAN, s.r.o.
telefon: +420 910 127 160
e-mail: dpo@remove-this.dpohotline.cz
datová schránka: tkyd8fz

Veškeré zpracování provádíme v souladu s příslušnou legislativou, zejména s Nařízením Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2016/679.

Jaká jsou Vaše práva v oblasti ochrany osobních údajů

1. požadovat po Správci informaci, jaké osobní údaje zpracovává;
2. požadovat po Správci vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů;
3. vyžádat si u Správce přístup k osobním údajům;
4. požadovat po Správci aktualizaci nebo opravu osobních údajů případně požadovat omezení zpracování Správcem;
5. požadovat po Správci výmaz osobních údajů;
6. požadovat po Správci předání údajů jinému Správci;
7. podat námitku u Správce;
8. podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.