Body-powered pažní tahová protéza

Výhody

Mnoho možností, jednoduchá obsluha

Pažní tahová protéza se snadno ovládá pomocí pohybů ramenního pletence a trupu. Různé úchopové části (dlaň, háček) můžete snadno vyměnit podle požadované činnosti.

Nízká hmotnost

Pažní tahové protézy jsou zpravidla lehčí než konvenční myoelektrické systémy. To se může příznivě projevit pohodlnějším nošením při časově nebo fyzicky náročnějších činnostech.

Přesnější úchop

Tahová protéza umožňuje jemné přizpůsobení úchopu drženého předmětu. Tato okamžitá odezva vzniká při ovládání pomocí vlastní svalové síly popř. pohybu.

Stabilnější při obtížných činnostech

Pomocí tahem ovládaných háčků můžeme bezpečněji uchopit nejrůznější předměty. To je vhodné především při činnostech za ztížených podmínek jako např. při prašnosti, vlhkosti, horku nebo ve vodě.

Více nezávislosti na cestách

Tahové protézy nepotřebují externí energetické zdroje (akumulátorové baterie). Takže jste kdykoliv připraveni k akci při různých dobrodružstvích na cestách nebo v přírodě.

Vylepšené funkce

Flekční pomůcka AFB podporuje harmonický výkyv paže při chůzi. Zápěstí MovoWrist Flex umožňuje ohýbat a natahovat ruku při úchopu a dále aretovat ruku v pěti stupních. Také můžete ruku natáčet v rozsahu 360° a zaaretovat ve 20 různých polohách.

Funkce

Pažní tahové protézy patří mezi vlastní silou ovládané protézy a fungují na principu mechanického ovládání. Stěžejním komponentem tohoto typu vybavení je tahová bandáž. Pomocí cílených pohybů ramenního pletence a trupu můžete napnout jednotlivé elementy bandáže. Lankovými tahy se ovládají pohyby příslušných komponentů protézy, například otevírání ruky.

Pokyny k péči

Kosmetické rukavice Ottobock

Pro každodenní péči doporučujeme čistit rukavici vodou a mýdlem. Speciální vnější povlak rukavice zmenšuje náchylnost rukavice na zašpinění a zjednodušuje čištění. Pokud by nestačila voda a mýdlo, doporučujeme používat speciální čistič 640F12 a aerosolový rozprašovač 640F13. Při používání speciálního čističe dbejte na dodržování pokynů pro péči údržbu.

Podpažní pelota

Tahové bandáže se dodávají s vyměnitelnými podpažními pelotami z pěny a umožňují tak lepší hygienu. Volitelně je lze také nahradit podpažní ochranou ze silikonu, kterou lze snadno vyčistit a která poskytuje dodatečný komfort nošení.

Ke Stažení