Protézový systém AxonBus s rukou Michelangelo

Ruka Michelangelo pomáhá při obnově dřívější svobody


Výhody

Mnoho možností úchopu

Díky četným funkcím ruky Michelangelo máte k dispozici sedm různých poloh ruky. Bez ohledu na to, zda vaříte, listujte v knize nebo píšete na klávesnici vám ruka Michelangelo pomáhá začlenit tyto pohyby do každodenního života, volnočasových aktivit a práce.

Uvolněné zápěstí

Mechanickou jednotku zápěstí AxonWrist lze ohýbat, napřimovat a otáčet dovnitř a ven. Kromě toho v nově vyvinutém flexibilním režimu imituje AxonWrist pohyb uvolněného, přirozeného zápěstí. Tato vlastnost je v současné době unikátní! Lze tak zabránit nepřirozeným kompenzačním pohybům, což podporuje správné držení těla.

Přirozený design

Pro návrháře a vývojáře produktu představovalo dosažení vzhledu a vlastností povrchu ruky Michelangelo co nejblíže jako u přirozené ruky zvláštní výzvu. Prsty jsou vyrobeny z kombinace tvrdých i měkkých materiálů tak, aby se dosáhlo podobnosti s přirozenou rukou až do detailu. Plochý oválný adaptér ruky zvyšuje přirozený vzhled - ještě více, než jak tomu bylo u předchozích kruhových jednotek zápěstí. Vyhovující protézové rukavice jsou k dispozici v šesti různých odstínech.

Padnoucí rukavice

Odolné protézové rukavice dodávané v šesti různých odstínech jsou zkonstruované ve vrstvách. Barevná vlákna vedená pod povrchem imitují přirozenou strukturu žil na ruce. Do obalu ruky jsou začleněny žebrové výztuže, které přispívají k přirozenému vzhledu pohybu zápěstí a palce. Pokud chce uživatel, aby protéza působila moderním dojmem, má k dispozici také translucentní a černou rukavici.

Funkce

Sedm různých typů úchopu

Jen málokterá část lidského těla je tak rozmanitá a komplexní, jako je ruka. Jenom perfektní vzájemná souhra nervů, šlach, celkem 27 kostí, 39 svalů a 36 kloubů nám umožňuje provádět každodenní úkoly přirozeným způsobem. Obnovení co nejvíce z této spousty funkcí pomocí protézy je jedním z nejnáročnějších úkolů medicínské techniky. Ruka Michelangelo se sedmi různými možnostmi úchopu umožňuje obnovení mnoha funkcí jako u zdravé ruky. Její úchopová síla je od 6 do 7 kg. Sílu, která je zapotřebí k udržení těžkého nebo lehkého předmětu v ruce Michelangelo, lze nastavit a ovládat.

Laterální sevření

Pro laterální sevření, též známé jako klíčový úchop, se palec posune do strany směrem k ukazováku. To vám umožní uchopovat ze strany ploché předměty jako například papír nebo kreditní karta.

Laterální silový úchop

Pales se posune laterálně směrem k ukazováku. To vám umožní uchopit předměty průměrné velikosti jako například mobilní telefon.

Abdukce/addukce prstu

Rozevření a sevření prstů vám umožní držet ploché, tenké předměty (< 3 mm) jako například bankovky.

Špetkové sevření

Známé jako špetkový úchop, při kterém palec společně s ukazovákem a prostředníkem vytvoří tříbodovou podporu tak, že můžete bezpečně držet malé předměty, jako je pero.

Opoziční silový úchop

Velká šířka otevření ruky vám umožní bezpečně uchopovat předměty o větším průměru.

Otevřená dlaň

Otevřením ruky dosáhnete polohy otevřené dlaně, na které můžete nosit přirozeným způsobem takové předměty, jako je talíř nebo podnos.

Neutrální režim

V klidové poloze vypadá ruka Michelangelo velmi přirozeně. Ve flexibilním režimu se zápěstí snadno přizpůsobí podle tlaku. Při uvolnění svalů zaujme ruka Michelangelo také přirozenou uvolněnou polohu.

Správný tréning s protézou vám pomůže při jejím praktickém používání

Dobré vybavení nekončí s profesionálním přizpůsobením protézy. Čím lépe budete znát svou novou ruku Michelangelo, tím efektivněji ji dokážete používat v každodenním životě. Proto Ottobock vyvinul praktická průvodní cvičení, abyste se mohli seznámit s protézou ruky a dokázali využít všech výhod mnoha funkcí a možností úchopu ruky Michelangelo. Za ideálních podmínek budete mít k dispozici speciálně vyškoleného terapeuta, který vám bude asistovat při nácviku založeném na víceúrovňovém konceptu. Ten mimo jiné pokrývá každodenní manipulaci s protézou během nabíjení baterie, pokyny pro péči, skladování a zapínání a vypínání protézy. Poté následují cvičení, pomocí nichž byste se měli naučit různé možnosti úchopu. Kromě školení pod vedením vašich terapeutů je k dispozici DVD, které vám také bude pomáhat při opakování cvičení doma.

Technické informace

Technologie

Ruka Michelangelo je vybavena systémem řízení na bázi AxonBus (AXON je akronym z anglického Adaptive eXchange Of Neuroplacement data, adaptivní výměna dat pro ovládání nervových funkcí). Vychází z ověřených systémů pro letectví a automobilový průmysl, kde je vyžadována vysoká provozní bezpečnost. Výhodou je, že systém AxonBus tvoří integrovaný systém pro přenos dat. Individuální komponenty jsou optimalizovány za účelem perfektní komunikace a vzájemné spolupráce. Přínosem pro uživatele je, že nedochází ke zpoždění ani zpomalení výkonu funkcí ruky Michelangelo. Systém AxonBus také zlepšuje bezpečnost a spolehlivost protézy.

Pokyny pro péči

Rukavice Ottobock AxonSkin Natural:

V rámci každodenní péče doporučujeme čištění rukavice vodou a mýdlem. Speciální vnější vrstva snižuje náchylnost rukavic na zašpinění a usnadňuje čištění. Když nestačí k vyčištění voda a mýdlo, lze použít speicální čistič (640F12) s mechanickým rozprašovačem (640F13). Dbejte také na specifické pokyny pro péči uvedené u speciálního čističe.


Podobné produkty