bebionic myoelektrická rukaVlastnosti

Individuální motory

Individuální motory v každém prstu vám umožní pohybovat rukou a provádět úchopy přirozeně a koordinovaně. Motory jsou rozmístěny tak, aby byla optimalizována hmotnost ruky - takže ruka je zároveň pocitově lehčí a příjemnější.

Výkonné mikroprocesory

Výkonné mikroprocesory nepřetržitě sledují polohu každého prstu, takže máte přesnou a spolehlivou kontrolu nad pohyby ruky.

14 volitelných druhů úchopů

14 druhů úchopu a poloh ruky vám umožní snadno zvládnout obrovské množství každodenních aktivit.

Proporcionální řízení rychlosti

Proporcionální řízení rychlosti zajistí přesnou kontrolu při provádění choulostivých úkolů. Např. můžete vzít do ruky vejce nebo uchopit polystyrénový pohárek stejně tak jako zmuchlat prázdnou plechovku.

Čtyři varianty zápěstí

Zápěstí pro ruku bebionic se vybírá podle individuálních potřeb uživatele. Celkem jsou na výběr čtyři varianty – zápěstí s bajonetovým připojením „EQD“ (Electric Quick Disconnect), zápěstí pro dlouhé pahýly/exartikulace ruky „Short“ a zápěstí s větší volností pohybu „Multi-flex“ a „Flexion“. Více informací se dozvíte v záložce „Zápěstí“.

bebalance software

Uvnitř myoelektrické ruky je vše řízeno softwarem bebalance a bezdrátově. To umožňuje snadné individuální přizpůsobení funkcí ruky vašim potřebám a životnímu stylu.

Volitelné polohy palce

Volitelné polohy palce a vestavěné čidlo vám umožní provádět mnohem více úkolů než kdy dříve.

Automatický úchop

Automatický úchop znamená, že již nebude docházet k žádným nepředvídaným situacím, např. bebionic automaticky zaznamená, když má držený předmět tendenci vyklouznout, a okamžitě přizpůsobí podle toho sílu úchopu.

Ohebné prsty

Ohebné prsty umožní přirozeně vypadající pohyby a ohýbání prstů, například když potřebujete projít kolem lidí nebo narazíte na nějakou překážku.

Odolná konstrukce

Odolná konstrukce ruky a použité progresivní materiály unesou až 45 kg. Můžete tedy ruku s klidem používat k nošení těžkých předmětů nebo pro podporu při vstávání.

Inovativní design dlaně

Inovativní design dlaně chrání bebionic před nárazy, poškozením a umožňuje mnohem klidnější chod ruky než kdy dříve.

Měkké prstové polštářky

Měkké prstové polštářky a široký profil palce maximalizují úchopovou plochu a zlepšují úchop.

Úchopy

Aktivní ukazovák

Při palci v opozici a zvolení druhu úchopu „aktivní ukazovák“ se předměty uchopují a přidržují palcem, prostředníkem, prsteníkem a malíkem. Potom se ukazovák polohuje ohnutý a například přes páčku drženého předmětu, jako je např. sprejovací dóza. Tento úchop je také vhodný pro ovládání klávesnice. Ukazovák může uživatel individuálně řídit a polohovat. Pro opuštění aktivního ukazováku se ukazovák plně otevře pomocí signálu otevření, předtím než ostatní prsty a palec uvolní sevření.

Pěst

Při tomto úchopu se palec posune z neopoziční polohy směrem k dlani. Potom se ohnou prsty nad palcem a vytvoří jakousi pěst, která je vhodná k odtlačování těžkých předmětů nebo stisknutí velkých knoflíků a spínačů. Pěst se doporučuje s palcem v zajeté poloze také k oblékání částí oděvu.

Nůžkový úchop

Prsty ruky bebionic se pohybují při zavírání přirozeným způsobem k sobě. Tímto způsobem může uživatel bezpečně uchopovat mezi prsty tenké předměty jako příbor nebo zubní kartáček a tím získá možnost realizovat funkci v odlišné rovině. Nůžkový úchop má největší funkcionalitu, když se provádí ze silového úchopu, ale lze jej provádět i v klíčovém a pinzetovém úchopu.

Počítačový prst

Při neopozičním palci lze ruku posunout do polohy PC prstu. Nejprve se ohne k dlani prostředník, prsteník s malíkem a palec je veden k prostředníku. Pomocí tohoto úchopu je možné ovládat klávesnici a rovněž zvonek nebo tlačítko.

Háčkový úchop

Když je palec v opozičním postavení, vytváří částečně zavřený silový úchop háčkový úchop, který je ideální k nošení nákupních tašek a aktovek. Háčkový úchop je možné vytvořit také zavřením prstů z polohy uvolněné ruky.

Klíčový úchop

Při palci v neopoziční poloze se prsty zavřou částečně. Potom se palec zavře směrem ke straně ukazováku. Pohyb palce nahoru a dolů je možný bez současného pohybu ostatních čtyř prstů a slouží k puštění, uchopení nebo změně polohy drženého předmětu. Tento druh úchopu je ideálně vhodný k nesení papíru nebo dopisů, pro používání lžíce nebo k držení tenkých, plochých předmětů jako např. talíře, kreditní karty nebo mísy.

Úchop myši

Palec a malík se zavřou směrem k bočním plochám myši, přičemž prostředník a prsteník zajišťují dodatečnou stabilitu. Ukazovák se pohybuje k tlačítku myši a potom se zrychleně vrátí zpět k provedení stisknutí tlačítka. Každý signál zavření má za následek kliknutí myši, zatímco signálem otevření myš uvolní.

Otevřená dlaň

Při neopozičním palci lze ruku plně otevřít, aby se mohl na otevřené dlani nosit tablet nebo talíř.

Pinzetový úchop

Při pinzetovém úchopu se dotýkají výhradně palec a ukazovák. Tento úchop je obzvláště vhodný pro jemné uchopování malých předmětů. Pro tento druh úchopu musí ortotik-protetik/odborník polohovat palec tak, aby se dotýkal jen ukazováku.

Silový úchop

Když je palec v opozici, zavírají se všechny čtyři prsty směrem do dlaně, dokud nenarazí na odpor anebo dokud se nepřeruší signál zavírání. Když se prsty blíží plně zavřené pozici, palec se ještě více zavře pro zvýšení bezpečnosti úchopu. Tímto druhem úchopu lze bezpečně držet kulaté předměty jako míče nebo ovoce. Navíc je tento úchop vhodný pro podání ruky. Rovněž lze snadno a bezpečně držet válcové předměty jako láhve nebo zahradnické a domácí nářadí.

Přesný úchop se zavřenou rukou

Tento úchop je vhodný pro situace, ve kterých by bylo možné použít přesný úchop s otevřenou rukou, avšak natažené prsty by byly na překážku – například při práci u psacího stolu. Nejprve se ohne k dlani prostředník, prsteník a malík. Palec se pohybuje ke středu svého pohybového rozsahu a tam se zastaví. Nyní je ukazovák aktivní a uživatel jej může ovládat. (Pro tento druh úchopu musí ortotik-protetik/odborník polohovat palec tak, aby se dotýkal jen ukazováku.)

Přesný úchop s otevřenou rukou

Při palci v opoziční klidové poloze se ukazovák pohybuje směrem k palci. Uživatel tak může uchopit a manipulovat s malými předměty. Při zavírání se palec pohybuje ke středu svého pohybového rozsahu a tam se zastaví. Nyní je ukazovák aktivní a uživatel jej může ovládat. Prostředník, prsteník a malík zůstanou napnuté. (Pro tento druh úchopu musí ortotik-protetik/odborník polohovat palec tak, aby se dotýkal jen ukazováku.)

Uvolněná ruka

Palec je umístěn v neopoziční poloze, lehce směrem k dlani. Všechny prsty se pohybují do polohy mírné flexe. Vyvoláním dalšího signálu se prsty posunou do polohy háčkového úchopu pro nošení.

Špetkový úchop (tužkový)

Když je palec v opozici, ruka se zavře ke špetkovému úchopu, při kterém se ukazovák a prostředník dotýkají palce. Prsteník a malík se zavírají dále, dokud nenarazí na odpor anebo dokud se nepřeruší signál zavírání. Pomocí tohoto úchopu může uživatel uchopovat, přidržet a manipulovat s řadou předmětů jako např. klíče od auta, mince nebo tužky.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Bebionic - brožura pro protetiky

Stáhněte si malou brožurku o myoelektrické ruce bebionic. Poskytuje vám rychlý přehled o velikostech, zápěstích a možnostech úchopů.

Technické údaje

Technické údaje Velikost Small Velikost Medium Velikost Large
Síla tříprstového úchopu 36,6 N 36,6 N 36,6 N
Síla klíčového úchopu 26,5 N 26,5 N 26,5 N
Doba do přesného úchopu s otevřenou rukou 0,5 s 0,5 s 0,5 s
Doba do otevření, nebo zavření – silový úchop 1,0 s 1,0 s 1,0 s
Doba do otevření, nebo zavření – klíčový úchop 1,0 s 1,0 s 1,0 s
Nosnost ruky (statická) 45 kg 45 kg 45 kg
Nosnost prstu (statická) 25 kg 25 kg 25 kg
Nosnost nataženého prstu 6 kg 6 kg 6 kg
Vertikální síla stlačení (přes klouby) 90 kg 90 kg 90 kg

Hlavní rozměry Velikost Small Velikos Medium Velikos Large
Od konce prostředníku k základně ruky 160 mm 175 mm 180 mm
Od konce palce k základně ruky 100 mm 120 mm 124 mm
Max. šířka šasi (bez rukavice) 70 mm 83 mm 91 mm
Průměr šasi v zápěstí 45 mm 50 mm 50 mm
Obvod dlaně (bez rukavice) 180 mm 210 mm 230 mm
Max. šířka rozevření – špetkový úchop 90 mm 105 mm 105 mm

  Ruka Small Stavební výška + Hmotnost Popis
1 BBHSM*SW-W 105 mm + 12 mm 369 g ruka bebionic small a zápěstí Short – bílá
2 BBHSM*QD-W 105 mm + 25 mm 390 g ruka bebionic small a zápěstí EQD – bílá
3 BBHSM*QD-W-F 105 mm + 53 mm 460 g ruka bebionic small a zápěstí Flexion – bílá
1 BBHSM*SW-B 105 mm + 12 mm 369 g ruka bebionic small a zápěstí Short – černá
2 BBHSM*QD-B 105 mm + 25 mm 390 g ruka bebionic small a zápěstí EQD – černá
3 BBHSM*QD-B-F 105 mm + 53 mm 460 g ruka bebionic small a zápěstí Flexion – černá

  Ruka Medium Stavební výška + Hmotnost Popis
1 BBHMD*SW 121 mm + 12 mm 570 g ruka bebionic medium a zápěstí Short
2 BBHMD*QD 121 mm + 25 mm 591 g ruka bebionic medium a zápěstí EQD
3 BBHMD*QD-F 121 mm + 53 mm 661 g ruka bebionic medium a zápěstí Flexion
4 BBHMD*QD-MF 121 mm + 50 mm 691 g ruka bebionic medium a zápěstí Multi-flex

  Ruka Large Stavení výška + Hmotnost Popis
1 BBHMD*SW 121 mm + 12 mm 577 g ruka bebionic large a zápěstí Short
2 BBHMD*QD 121 mm + 25 mm 598 g ruka bebionic large a zápěstí EQD
3 BBHMD*QD-F 121 mm + 53mm 668 g ruka bebionic large a zápěstí Flexion
4 BBHMD*QD-MF 121 mm + 50 mm 698 g ruka bebionic large a zápěstí Multi-flex

+ Stavební výška se skládá z rozměru od konce palce k základně ruky a stavební výšky zvolené varianty zápěstí.

* Doplňte stranu ruky; uvést L pro levou ruku, nebo R pro pravou ruku.


Podobné produkty