Systém pažní protézy DynamicArm

Sherri sází na dvorku květiny

Dynamický a výkonný loketní kloubVýhody

Dr. Dantschewa pije pomerančový džus ze sklenice

Bezpečné držení

Funkce Autograsp, kterou je SensorHand Speed vybavená, se zapne, když předmět začne vyklouzávat z ruky. Úchopová síla se ve zlomku sekundy začne zvyšovat, dokud se uchopený předmět opět nedostane do bezpečné polohy.

Úchopová rychlost SensorHand Speed

Rychlé reflexy

Při maximální rychlosti se SensorHand Speed otevírá a zavírá třikrát rychleji než srovnatelné elektrické ruce. S proporcionální rychlostí až 300 mm za sekundu můžete při úchopu rychle zareagovat.

Julia Harder sedí u jídelního stolu při snídani a krájí rohlík

Řídicí síly

Rychlost a síla úchopu je průběžně sledována pomocí dvou měřicích systémů a řízena proporcionálně podle svalových signálů. Ani takové obtížné úkoly jako např. uchopení rajčete nebo jiných choulostivých předmětů nepředstavují žádný problém.

Sherri otevírá lednici, aby si vyndala mléko

Přirozená dynamika

DynamicArm zamezuje nepřeirozeným a trhavým pohybům. Zahájení pohybu je vždy řízený a na konci se pohyb postupně zpomaluje, stejně jako u zdravé paže.

Ivan jde společně s přáteli jezdit na skateboardu

Uvolněná chůze

Elektronicky řízená flekční pomůcka pomáhá podporovat flexi lokte. Když se předloktí při chůzi volně kývá, dojde k přirozenému zpomalení tohoto pohybu. K tomu dojde zcela nenápadně a bezhlučně.

Protézové rukavice v různých barvách

Protézové rukavice

Protézové rukavice SkinNatural v 6 barvách chrání proti špíně a prachu. Jejich vícevrstvá struktura zajišťuje vzhled do hloubky. Vnější, translucentní vrstva simuluje přirozenou strukturu žil jako na normální kůži.

Pití šálku kávy u krbu

Otáčení zápěstí

Zápěstním můžete otáčet dovnitř a ven bez pomoci druhé ruky. To je řízeno svalovými signály pahýlu.

Jeden z uživatelů DynamicArm, Karl-Heinz si hraje s dcerou.

Plynulé pohyby

S DynamicArmem můžete provádět více než jeden pohyb současně – flexi paže, rotaci zápěstí a úchop předmětu rukou.

Funkce

Nácvik používání protézy

Důležitá fáze nácviku používání protézy pro vás začíná, jakmile jste vybaveni protézou. Cílem je naučit se používat protézu tak, aby vám skutečně pomohla zvládnout každodenní aktivity. Zpočátku vám pomůže ergoterapeut procvičit si pohybové vzorce, které jsou zapotřebí např. pro jídlo nebo oblékání. Pomocí speciálních cvičení se naučíte správně polohovat protézu tak, abyste dosáhli optimální polohu úchopu. Jakmile získáte potřebnou důvěru v používání vaší protézy, přejdete k nácviku ovládání svalové síly. Předměty z mechové pryže, nápojové slámky nebo papírové šálky vám pomohou určit různou velikost tlaku, jaký dokážete vyvinout při napnutí svalů, a jaký to má vliv na materiály a jejich pevnost.

Technické informace

Technologie

Myoelektricky ovládaný DynamicArm odpovídá na příslušné svalové signály uživatele. Díky zaintegrovanému elektromotoru se také automaticky přizpůsobuje různým zátěžím. Svou vlastní silou si tak průběžně regulujete rychlost vašich pohybů podporovanou tichou převodovkou Vario V kombinaci s řídicí jednotkou, která zajišťuje řízené zrychlování DynamicArmu na začátku pohybu a měkké zpomalování na konci, je poprvé dosaženo dynamické odezvy jako u zdravé paže.

Flekční pomůcka střádá energii, která se uvolňuje, když předloktí klesá, a pak se použije, když se paže zase zvedá zpět. Toto má značný vliv na spotřebu energie protézou: i při intenzivnějším používání zaručuje trvale nainstalovaná lithiová baterie silný výkon po celý den. Flekční pomůcka také zajišťuje volný kyv paže. V důsledku toho jsou vaše pohyby přirozené - bez dodatečného spotřebovávání energie nebo nepříjemných zvuků.

Pokyny pro péči

Rukavice Ottobock Skin Natural:

V rámci každodenní péče doporučujeme čištění rukavice vodou a mýdlem. Speciální vnější vrstva snižuje náchylnost rukavic na zašpinění a usnadňuje čištění. Když nestačí k vyčištění voda a mýdlo, lze použít speicální čistič (640F12) s mechanickým rozprašovačem (640F13). Dbejte také na dodržování specifických pokynů pro péči vztahujících se ke speciálnímu čističi.