Chodidla řady Triton

Pro aktivní život!Výhody

Muž s Tritonem nosí kužely.

Tlumení rázů

Při došlapu na zem při chůzi s Tritonem je dráha pružiny protézového chodidla dostačující k dobrému utlumení rázu. Odstraní to tak zatížení vašich kloubů a zad.

Žena s Tritonem na procházce.

Harmonická chůze

Energie akumulovaná systémem při došlapu paty se postupně uvolňuje při odvalu chodidla. Ten pak probíhá bez velkého úsilí a obraz chůze je přirozený a harmonický.

Carsten na člunu.

Harmonický stoj

Vzájemně propojený systém planžet Tritonu je přizpůsobivý. Reakce chodidla na přenášení váhy je prakticky přirozená a nijak se tím neovlivní vlastní pohyb. Stoj je stabilní a uvolněný.

Brecklyn přechází silnici.

Proměnlivá délka kroku

S Tritonem je možné střídat krátké a rychlé krůčky s dlouhými kroky. Část přednoží je totiž je rozdvojená a délka zatížení chodidla přechází až do palce. Přináší to výhodu energického přechodu do švihové fáze a také možnost měnit kroky přesně tak, jak vám to vyhovuje.

Rick hraje s dětmi basketbal.

Rychlé změny směru

Rozdvojená část přednoží zajišťuje požadovanou kontrolu i na nerovném terénu, například na dlážděných silnicích nebo v lese. Dokonce i náhlé změny směru při sportovních aktivitách nepředstavují s chodidlem Triton žádný problém.

Brecklyn na hoře.

Sport a každodenní život

Chůze po nerovných cestách, dobíhání autobusu, dlouhodobé stání v zaměstnání, rychlé změny směru při tenisu nebo při doskocích pod basketbalovým košem… Triton je ideální pro celou řadu každodenních situací i pro sportovní aktivity.

Brecklyn s dcerou před pohovkou.

Svobodná volba obuvi

Oddělený palec chodidla slouží nejen pro bezpečnější chůzi, ale skrývá další výhodu – možnost nosit libovolnou obuv včetně pohodlných žabek. Díky zúžené verzi krytu chodidla je možné nosit i vyšší podpatky.

Produktová řada Triton.

Individuální výběr

Hodně sportujete? Nebo potřebujete pro své aktivity chodidlo odolné vůči vodě či vysoké zátěži? Pak pro vás máme na výběr pět různých protézových chodidel, které umožní splnění vašich osobních požadavků. Poraďte se se svým orotikem-protetikem, které chodidlo Triton je pro vás nejlepší.

Varianty

Produktová řada Triton

Produktová řada Triton

Kromě základní verze Tritonu jsou k dispozici vysoce kvalitní protetická chodidla: Triton Vertical Shock, Triton Harmony, Triton Low Profile a Triton Heavy Duty. Všechny mají jednotnou základní konstrukci Tritonu. Jejich funkce však splňuje specifické požadavky různých uživatelů.

1C60 Triton

Triton

Cílem dobrého protézového chodidla je vytvořit co nejpřirozenější obraz chůze. Zde hraje hlavní roli funkce, které se říká odval chodidla. Čím je odval protézového chodidla jemnější, tím je obraz chůze hladší. Díky jedinečné konstrukci zajišťuje Triton nejen přesně takovou vlastnost, ale také stabilitu, bezpečnost a dobrou kontrolu na nerovném povrchu, a to s vynikajícím uživatelským komfortem.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock vám zajistí výraznější tlumení rázů. Síly působící na pahýl při chůzi, běhu a zejména intenzivních sportovních aktivitách jsou maximálně snížené. Chodidlo vám proto zajistí spolehlivou podporu i při extrémní zátěži.

Triton Harmony

Triton Harmony

Stejně jako Vertical Shock vám i Triton Harmony zajistí výraznější tlumení rázů. Varianta Harmony má dále aktivní systém podtlaku, který zlepší ulpění pahýlu v protéze. Toto pevné spojení vede ke zlepšenému vnímání pomůcky a dalšímu zlepšení bezpečnosti v každé situaci. Systém Harmony pomáhá také stabilizovat objem pahýlu.

Triton Low Profile

Triton Low Profile

Triton Low Profile poskytuje výhody dynamiky a flexibility tam, kde je omezená stavební výška, tj. vzdálenost konce pahýlu od země, takže by bylo obtížné použít příliš vysoké standardní chodidlo. Díky titanovému adaptéru a nerezovým šroubům je chodidlo mimořádně přizpůsobivé a také voděodolné.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty

Heavy Duty nabízí vysokou mezní nosnost pro velmi aktivní uživatele. Ottobock doporučuje vysoce odolné chodidlo Heavy Duty pro extrémní pracovní a rekreační činnosti, pro kontakt s vodou nebo vlhkostí a pro vysoké zátěže. Korozivzdorné kovové části a šrouby také zajišťují odolnost chodidla vůči vodě.

Doporučené komponenty kolene

Pro stehenní amputované doporučuje Ottobock chodidlo Triton v kombinaci s kolenním kloubem C-Leg a Genium. Mikroprocesorem řízené kolenní klouby jsou vhodné pro aktivní uživatele a popodporují přirozený vzorec chůze až do detailů. Toto je možné díky nejnovější technologii počítačů, snímačů a řízení. Výsledkem toho je, že kolenní kloub reagují inteligentně na mnoho rozmanitých každodenních situací.