Harmony P4 aktivní podtlakový systém

Rychlejší, lehčí a kratší. Vakuová pumpa pro pevné spojení mezi pahýlem a pahýlovým lůžkem.

Na dobře padnoucí protéze záleží, pokud jde o vaši bezpečnost a zdraví pahýlu amputované končetiny. Mechanická pumpa Harmony P4 upravuje podtlak v pahýlovém lůžku při každém kroku.

Harmony P4 pracuje rychleji než předchozí verze, má menší stavební výšku a je lehčí. Potřebný podtlak se vyvine již po několika krocích, takže je tento typ podtlakové pumpy vhodný zejména pro aktivní uživatele. Spolehlivé spojení mezi pahýlem a protézou znamená, že na pahýlové lůžko působí také menší tahové, rázové a rotační síly. Díky tomu dochází při chůzi k menšímu pístovým pohybům v pahýlovém lůžku a máte lepší kontrolu při každém došlápnutí chodidla. Zároveň budete lépe vnímat stav terénu, po kterém jdete. Uživatelé často zaznamenají významné zlepšení stavu pokožky díky redukci míst, ve kterých docházelo k bodovému zatížení a tření v pahýlovém lůžku. Aktivní podtlakové systémy dále stabilizují objem pahýlu a zlepšují cirkulaci krve. Harmony P4 tak hraje klíčovou roli, pokud jde zdraví pahýlu.Výhody

Pevné spojení

Systém Harmony udržuje protézu bezpečně na svém místě. Pahýl, liner a pahýlové lůžko tvoří ucelenou jednotku, která vám umožňuje ovládání protézy díky plnému kontaktu lůžka s pahýlem. Ihned cítíte, když se protézové chodidlo dostane do kontaktu s podložkou, a získáte tak větší bezpečnost chůze a lepší ovládání protézy.

Řízení objemu pahýlu

Objem pahýlu se může v průběhu dne měnit. Harmony zabraňuje těmto kolísáním a protéza vždy bezpečně drží.

Malá, lehká a rychlá

Podtlaková pumpa Harmony P4 je nejmenší, nejlehčí a nejrychlejší z celé produktové řady Harmony. Během jednoho cyklu dokáže odčerpat velké množství vzduchu. A co víc, podtlak udrží, i když pumpu odpojíte kvůli nabíjení.

Integrované tlumení rázů

Podtlaková pumpa Harmony P4 zajišťuje komfortní tlumení rázů při každém kroku. Umožňuje přirozené rotační pohyby, které automaticky probíhají při chůzi, zatímco síly působící na pahýl se podstatně snižují.

Triton Harmony

Karbonové chodidlo Triton Harmony kombinuje vysokou funkčnost chodidel Triton s technologií Harmony – mnoho uživatelů oceňuje hladký odval a vynikající návrat energie, kterou zachovává při chůzi. Poskytuje bezpečnost i na hrubém nebo nerovném terénu.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Harmony P4 - prospekt

Harmony P4 je novým přírůstkem do naší rodiny mechanických podtlakových pump. Oproti ostatním je rychlejší, kratší a lehčí.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Harmony System - brožura

16stránková brožura popisuje fungování a výhody podtlakového systému Harmony. Najdete v ní charakteristiku mechanických pump Harmony P4 a P3, kombinace Harmony P3 s chodidlem Triton a elektronické pumpy Harmony E2.

Technické údaje

Technické údaje Harmony P4 Harmony P4 HD*
Stupeň aktivity 2 - 4 2 - 4
Materiál Hliník Hliník / Titan
Tělesná hmotnost uživatele 50 – 100 kg 50 – 150 kg
Výška produkty 11,4 cm 11,4 cm
Hmotnost produktu 465 g 590 g
* Verze P4 HD bude dostupná až ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018.