C-Leg - bionický kolenní kloubVýhody

Maldý pár tančí a slečna používá C-Leg 4.

Větší volnost pohybu

Pohyb s C-Legem 4 je podstatně snazší, i na různých typech povrchů jako např. písek, tráva nebo štěrk. Průběh krokových sekvencí a vzorce chůze je při změnách rychlosti řízen hladčeji. I když jste nikdy před tím nenosili C-Leg, je doba potřebná pro zažití této technologie velmi krátká.

Uživatelka C-Legu jde po chodníku do práce.

Více mobility

Plynulost pohybů se projeví v okamžiku, kdy je třeba rychlá reakce na vzniklou situaci. Odpor pohybu kolenního kloubu C-Leg se přizpůsobuje v reálném čase daným podmínkám - ať už na štěrku, na schodech, na svahu, nebo přecházíte z jednoho typu povrchu na druhý. Poskytne Vámtak značně hladší a spolehlivější pohybový vzorec – a více energie pro další aktivity.

Uživatelka C-Leg stojí v kruhu svých kolegů na ranním setkání.

Sami si zvolte typ stoje

Zaujměte uvolněnou polohu stoje s mírně ohnutým kolenem. To je mimořádně výhodné na svazích nebo na nerovném povrchu. Ortotik-protetik může také nakonfigurovat funkci stoje přímo podle vašeho požadavku. Pomocí této funkce zjistí kloub z vašeho pohybu, když byste chtěli stát v uvolněné poloze a kdy potřebujete podporu pro další krok.

Uživatelka C-Leg 4 jde po schodech směrem dolů.

Obnovení stability při klopýtnutí

Bezpečnost byla u C-Legu vždy na prvním místě. Řada studií prokázala, že četnost pádů u lidí po stehenní amputaci je při porovnání vybavení C-Leg s konvenčními protézami značně nižší. C-Leg je tedy jednou z nejspolehlivějších protéz na světě. Vědecké studie ukazují, že vysoká bezpečnost zvyšuje důvěru v protézu a že uživatelé mohou věnovat více pozornosti svému okolí. Funkce obnovení stability při klopýtnutí ještě více zvyšuje bezpečnost.

Uživalteka C-Legu 4 sedí v kuchyni u stolu se svým přítelem.

Pohodlný sed

Funkce automatického sedu vám poskytuje zásadní podporu. Kolenní kloub zajišťuje uvolněnou a pohodlnou polohu sedu.

Uživatelka C-leg 4 kontroluje stav nabíjení baterie pomocí chytrého telefonu.

Nastavení pomocí aplikace

Aplikace Cockpit vám umožní ovládat C-Leg pomocí vašeho chytrého telefonu (systém Apple iOS nebo Android). Budete mít přístup k údajům jako např. úroveň nabití baterie. Pro komunikaci s aplikací používá C-Leg integrované Bluetooth®.

Syn stříká hadicí vodou po otci, když schází na zahradě ze schodů.

Za jakéhokoli počasí

C-Leg je odolný proti povětrnostním vlivům a tím je chráněn proti stříkající vodě. Náhlý liják během chůze již nepředstavuje žádný problém.

Uživatel C-Leg 4 opravuje automobil ve své garáži.

Ochrana a atraktivní vzhled

Ochranný kryt C-Legu chrání protézu proti nárazům, okolním vlivům a otěru. Ochranný kryt se skládá z odolného materiálu, štítové vložky pro přední stranu a ochranné manžety chodidla. Při nošení dlouhého oděvu slouží ochranný kryt také pro vyplnění prostoru odpovídajícího přirozené končetině.

Cowgirl vede koně přes jezdecký areál. Na pravé noze má C-Leg.

Prověřeno uživateli

C-Leg je ve své třídě nejčastěji používaným a zkoumaným, mikroprocesorem řízeným kolenním kloubem. Uživatelé na celém světě důvěřují C-Legu, protože jim pomáhá vést nezávislý a plnohodnotný život.

Funkce

Inteligentní systém

Technologie C-Leg poskytuje inteligentní kontrolu protézy a okamžitě se přizpůsobuje vašemu typu chůze. Za tím stojí komplexní systém senzorů, který zachycuje data v reálném čase. Rozpozná, v jaké fázi chůze se právě nacházíte, ať už na rovině, na schodech, na svahu nebo v náročném terénu jako je lesní cesta, písek a štěrk. Díky schopnosti rychle se přizpůsobit, může uživatel překonávat malé překážky, nepřehledný terén nebo se prodírat davem lidí. C-Leg je jednou z nejspolehlivějších protéz dolních končetin.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

C-Leg - brožura pro uživatele

12stránková brožura pro uživatele.

Vyberte si prosím vhodný formát:

C-Leg - brožura pro protetiky

12stránková brožura pro ortotiky-protetiky.

Vyberte si prosím vhodný formát:

C-Leg - návod pro uživatele

48stránkový návod pro uživatele v češtině.

Vyberte si prosím vhodný formát:

C-Leg - návod pro protetiky

48stránkový návod pro ortotiky-protetiky v češtině.


Vhodné doplňky

Podobné produkty