C-Leg mikroprocesorem řízení kolenní kloubPřehled výhod

Ověřená bezpečnost

Zavedením C-Legu před 15 lety byl pojem aktivity uživatele předefinován. Dnes je C-Leg prokazatelně nejbezpečnějším mikroprocesorem řízeným kolenním kloubem na světě. Žádný jiný kolenní kloub tohoto druhu nebyl otestován a podroben srovnatelnému počtu studií.

Spolehlivá obnova stability

Můžete se spolehnout na integrované obnovení stability C-Legu. Nastavení podle charakteristiky tlumení kolenního kloubu v kritických situacích, když uživatel klopýtne, umožňuje rychlejší kompenzaci stability pomocí zdravé nohy. Tím se ještě spolehlivěji zabrání pádu.

Přirozená chůze

Díky mechanickému a elektronickému nastavování zajišťuje C-Leg optimální regulaci švihové fáze. Toto vám umožní přiblížit se ještě více přirozenému vzorci chůze pomocí jednoduššího, hladšího pohybu v kolenním kloubu.

Měření sil a rychlosti je prováděno 50krát za sekundu a současně probíhají výpočty pro určení správné reakce. A mikroprocesor stejně často provádí regulaci tlumení kloubu. Automaticky a v reálném čase.

Nová volnost pohybu

Při chůzi se schodů, na svazích nebo na nerovných plochách se C-Leg automaticky přizpůsobí. Fyziologické pohyby jsou pro vás snadné a při chůzi vydáte méně energie. Ani klopýtnutí, tma nebo tlačenice již nepředstavuje nepřekonatelný problém. C-Leg je zajišťován vysokou úrovní odporu ve stojné fázi a přepíná do švihové fáze, jen když je to zapotřebí.

Individuální design

C-Leg Protector zajišťuje ochranu v mnoha každodenních situacích. Nyní můžete také individuálně vytvořit design podle vašich představ několikerým kliknutím. Ottobock vyvinul zdrama použitelný nástroj, který je k dispozici na www.ottobock.de/protector-design a umožní vám personalizaci vašeho C-Legu.

Rekreační sport bez problémů

Funkce kloubu jsou individuálně přizpůsobitelné podle vašich potřeb. K tomuto účelu máte k dispozici 3 různé režimy, které vám umožňují rekreační aktivity jako např. jízdu na inlinech, na kole a na běžkách. Můžete snadno přepínat režimy pomocí dálkového ovládání.

Funkce

Technologie

Zavedení technologie C-Legu v roce 1997 umožnilo vůbec poprvé plně inteligentní řízení protézového systému – přizpůsobitelného podle individuálního vzorce chůze. Protéza je řízena hydraulikou na bázi mikroprocesoru, která dynamicky přizpůsobuje systém všem rychlostem chůze v reálném čase. Současně je možné spolehlivé zajišťování stojné fáze. Tento mechanizmus regulátoru je realizován pomocí komplexního systému šnímačů. Snímače snímají každých 0,02 sekundy zatížení a také úhel a úhlovou rychlost kolenního kloubu. Kolenní kloub vždy rozezná, ve které fázi cyklu chůze právě jste. Chůze je snazší, aniž byste se museli po celou dobu soustředit na protézu. Tím se umožní, aby se znovu dostaly do popředí věci, které jsou pro normální život opravdu důležité.

Nácvik chůze s protézou

Po vybavení C-Legem chcete být mobilní co nejrychleji, využívat výhody funkcí vaší nové protézy a být dobře informováni o produktu. Za tím účelem vypracoval Ottobock trénink chůze. Účelem cvičení je pomoci k tomu, abyste se cítili bezpeční a rychle získali důvěru při používání C-Legu. Témata jako např. “Život po amputaci” a “Technické informace a funkce C-Legu” jsou ilustrovány na názorných videích s mnoha praktickými příklady. Součástí nácviku jako takového jsou četné návrhy a doporučení pro provádění individuálních cvičení. Nácvik je prováděn v rozsahu od sedání a vstávání se C-Legem až po nácvik rovnováhy a chůzi ze schodů a po rampách. Po prvním absolvování těchto cvičení ve spolupráci s terapeutem nebo vaším ortotikem-protetikem můžete jako uživatel C-Legu pokračovat jejich v provádění také doma.

Ideální protetické komponenty

Triton

Chodidla z produktové řady Triton jsou vhodná pro aktivní uživatele. Jsou vyrobena se sady flexibilních karbonových pružin. Jejich konstrukce umožňuje, aby chodidlo fungovalo jako pružná jednotka s mimořádně hladkým odvalem. Kromě schopnosti pohybu poskytují chodidla Triton neustále vysokou úroveň stability při chůzi a obzvláště při stoji. Speciální konstrukce navíc zajišťuje energický přechod do švihové fáze a variabilní délku kroku. Rozdvojené přednoží zároveň dává uživateli nutnou kontrolu pro zvládání nerovného povrchu a změn směru. Chodidla Triton jsou mimořádně vhodná pro požadavky aktivního životního stylu. Díky své dynamické odezvě a pružnosti se dají využít pro širokou škálu použití od každodenní používání až po rekreační sporty.

Triton Vertical Shock

Vertical Shock vám zajistí dodatečné tlumení rázů. Velmi dobře se přizpůsobí nerovnému terénu (např. lesní cesta). Sníží se tím síly působící při chůzi na pahýl, čímž poskytne uživateli značnou úlevu.

Triton Low Profile

Triton Low Profile umožní využití vynikající funkcionality Tritonu také uživatelům, kteří mají pro integraci protézového chodidla omezený prostor.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty je mimořádně silné a robustní chodidlo. Je opatřeno adaptérem vyrobeným z titanu. Korozivzdorné kovové části také zajišťují odolnost chodidla vůči vodě.

C-Leg compact

Ottobock vyvinul C-Leg compact pro méně mobilní uživatele, kteří též dokážou využít výhod technologie C-Leg. Vývoj C-Legu compact byl zaměřen na mimořádně vysokou potřebu bezpečnosti u těchto uživatelů. Podle stavu techniky nabízí nejefektivnější ochranu proti pádu a přispívá k mnohem větší důvěře – i v nejistých každodenních situacích. Funkce stoje a aretace kloubu, kterou můžete snadno aktivovat pomocí dálkového ovládání, zajišťuje stabilní a komfortní stoj. Stojíte bezpečně na dvou nohách. Uživatelé C-Legu compact mohou chodit bezpečně i na nerovném terénu. Ani schody a rampy již nepředstavují nepřekonatelné překážky. Ale nejlepší na tom je, že se chůze opět stává samozřejmostí. Již se nemusíte soustředit na další krok, ale můžete být smělejší a zkusit dosáhnout více. Tím se posílí vaše sebedůvěra a znovu se vám v životě otevřou nové možnosti.

Obrázky

Ke Stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

C-Leg 4 - Brožura pro uživatele

C Leg 4 - důvěřujte dalšímu kroku. Brožura pro uživatele.

Vyberte si prosím vhodný formát:

C-Leg 4 - Brožura pro protetiky

C Leg 4 - důvěřujte dalšímu kroku. Brožura pro protetiky.


Podobné produkty