Kenevo - bionický kolenní kloub


Výhody

Uživatelka kolenního kloubu Kenevo sedí na zahradě a pije kávu.

Podporované sedání

Kenevo automaticky detekuje, když si chcete sednout a znatelným brzděním vám poskytne potřebnou podporu. Dokonce i při tomto pomalém pohybu máte kloub stále pod kontrolou. Tato jedinečná vlastnost dělá z Keneva opravdu stabilní a bezpečný systém.

Uživatelka kolenního kloubu Kenevo pohodlně vstává ze zahradní židle.

Podpora při vstávání

Při vstávání můžete na Kenevo přenést váhu. Dokonce i když si potřebujete odpočinout a udělat přestávku, není to problém – systém okamžitě reaguje a udrží vás i s pokrčeným kolenem.

Uživatelka kolenního kloubu Kenevo bezpečně stojí na trávníku a zalévá květina na stole.

Funkce stoje

Nezávisle na zvoleném módu aktivity poskytuje Kenevo při stoji nejvyšší možnou bezpečnost. V módech aktivity A a B je zajištěna zaaretovaným kolenním kloubem, tedy narovnanou protézou během celé stojné fáze (čas, kdy stojíte s protézou na podlaze a zatěžujete ji). V dynamičtějším módu C pak můžete díky intuitivní funkci stoje zaujmout stabilní polohu i s přirozeně ohnutým kolenem.

Ilustrativní obrázek pro usnadnění pohybu na vozíku.

Snazší pohyb na vozíku

Pokud se občas potřebujete pohybovat na vozíku, půjde vám to s Kenevem snáze, než s mechanickou protézou. Jednoduchým způsobem můžete kolenní kloub zaaretovat v mírně ohnuté poloze. Protézové chodidlo je tak stále v dostatečné výšce a nezadrhává o podložku, když se druhou nohou odstrkujete.

Uživatelka kolenního kloubu Kenevo jde po zahradě a v ruce drží květináč.

Zlepšené obnovení stability

Okraje koberců, prahy nebo jiná nebezpečná místa, kde může dojít k zakopnutí, by pro vás už neměly být překážkou. Díky vylepšené funkci obnovení stability Kenevo pozná, když zavrávoráte a hrozí vám pád. Okamžitě se přepne na vysoký flekční odpor a zabrání tak podlomení.

Uživatelka kolenního kloubu Kenevo jde po zámkové dlažbě bez opory.

Unikátní zahájení švihové fáze

Švihová fáze je časový úsek kroku, kdy protéza není v kontaktu s podlahou a prokmitává kolem druhé končetiny. V módech aktivity B a C se švihová fáze spouští spolehlivě i při malých krocích a měnící se zátěži (pokud např. používáte pomůcky pro podporu chůze). Dokonce i při velmi pomalé chůzi zůstane při švihu protézy od země dostatečná světlá výška, která přispívá k vysoké bezpečnosti.

Funkce

Kenevo má tři módy aktivity. Díky tomu se může přizpůsobovat vašim individuálním potřebám a postupně (například během rehabilitace) rozvíjet nejrůznější dovednosti. Vhodný režim na kloubu vždy nastavuje váš ortotik-protetik.

Mód A: režim s plnou aretací „locked mode“

V módu A je kolenní kloub aretovaný a nespouští švihovou fázi. Kenevo se tedy v kolenním kloubu neohýbá, působí jako stabilní protéza, poskytuje maximální bezpečnost a neumožňuje neočekávané pohyby.

Tento mód je vhodný, pokud máte pouze malou kontrolu nad pahýlem, chodíte obvykle jen krátké vzdálenosti v interiérech a trávíte většinu času vsedě.

Mód B: režim s částečnou aretací, bez flexe ve stojné fázi „semi-locked mode“

V tomto módu je kloub během celé stojné fáze (když je protézové chodidlo v kontaktu s podlahou) zablokovaný. Odblokuje a ohne se až pro švihovou fázi, to znamená v momentě, kdy zahájíte protézou kyvadlový pohyb vpřed. Uvolnění kloubu je do značné míry nezávislé na vašem vzorci chůze i na tom, zda používáte další pomůcky pro chůzi či nikoliv. Kenevo zahajuje švihovou fázi vždy v ten pravý čas.

Tento mód aktivity je obzvlášť užitečný, když máte nad pahýlem středně dobrou kontrolu, ujdete krátké vzdálenosti a chodíte pomalu.

Mód B+: režim s částečnou aretací, s flexí ve stojné fázi „semi-locked mode+“

Mód aktivity B+ odpovídá módu B, ale je doplněný o flexi (ohnutí v koleni) ve stojné fázi při došlapu paty až do 10°. I když to zní dost technicky, v podstatě to znamená, že jakmile vaše pata došlápne na zem, koleno se mírně ohne. Stejně jako u zdravého kolena. Výsledkem je pohyb, který vypadá přirozeněji, dokonce i pokud půjdete z mírného kopce.

Tento mód aktivity je vhodný, pokud jste si již vytvořili dostatečnou důvěru v protézu, abyste mohli chodit s flexí ve stojné fázi.

Mód C: režim s dotlumením flexí „yielding mode“

V yieldingovém módu můžete dosáhnout přirozenější chůze při stejně vysoké úrovni bezpečnosti. Ve srovnání s ostatními režimy aktivity není kolenní kloub ve stojné fázi aretován, i přes zatížení je mírně ohnutý jako zdravé koleno a vykazuje vysokou úroveň tlumení. Yielding vám pomůže chodit se stehenní protézou jak na rovném terénu, tak i svazích a schodech. Švihová fáze může být zahájena dříve, což vám usnadní dynamičtější pohyby.

Režim C je vhodný v případě, že máte středně dobrou kontrolu nad pahýlem, zvládnete různé každodenní situace a dokážete ujít krátké až středně dlouhé vzdálenosti.

Doporučené kombinace

Karbonové protetické chodidlo Terion K2

Terion K2

Terion K2 je spolehlivým společníkem pro každý den zejména pro uživatele potřebující vysokou míru bezpečnosti. Toto chodidlo poskytuje stabilitu a bezpečí při chůzi a stoji v každodenním životě jak v domácí prostředí, tak i venku.

více

Karbonové protetické chodidlo 1C30 Trias

Trias

Karbonové chodidlo 1C30 Trias je založeno na konstrukci přirozeného vzoru – lidského chodidla. Kromě velmi pohodlného nošení nabízí uživateli i mimořádně atraktivní vzhled.

více

Protetické chodidlo 1D10 Dynamic

Dynamic

Chodidla 1D10 a 1D11 Dynamic působí velmi přirozeně, vyznačují se vysokou funkčností a díky tvarovaným prstům jsou pro uživatele vizuálně zajímavá.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Kenevo - prospekt pro protetiky

1stránkový prospekt pro ortotiky-protetiky v českém jazyce.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Kenevo - návod pro protetiky

44stránkový návod pro ortotiky-protetiky v českém jazyce.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Kenevo - návod pro uživatele

32stránkový návod pro uživatele v českém jazyce.

Časté dotazy

 • Je pro mě Kenevo vhodné?

  Kenevo je vhodné pro mírně aktivní uživatele (SA 1-2) a jako kolenní kloub pro rehabilitaci po amputaci. Je schválené pro uživatele po stehenní amputaci, po exartikulaci v kolenním kloubu a kyčelním kloubu.

 • Jak dlouho vydrží baterie na jedno nabití?

  Doporučujeme baterii nabíjet každý den nejlépe přes noc.

 • Mohu jezdit s Kenevem na kole?

  Kenevo má nyní funkci umožňující jízdu na cyklotrenažéru. Tato činnost byla testována a schválena. Jízda na běžném kole s Kenevem nebyla testována, proto není ani dovolena.

  Intuitivní funkce jízdy na cyklotrenažéru je k dispozici pouze v režimu C. Tuto funkci musí předem nastavit váš orototik-protetik v softwaru K-Soft. Potom ji lze intuitivně zapnout šlapáním, nebo pomocí aplikaci Cockpit.

 • Co je to Cockpit?

  Cockpit je aplikace, kterou používá uživatel k dodatečnému nastavení kolenního kloubu. Aplikace je dostupná pro Android a Apple iOS.

 • Co je to aplikace Kenevo A-B-C?

  Aplikace Kenevo A-B-C je aplikace pro fyzioterapeuty. Pomocí této aplikace lze kolenní kloub seřídit tak, aby vyhovoval měnícím se schopnostem uživatele během rehabilitace.

 • Co nového nabízí nové Kenevo?

  Kromě stávajících funkcí nabízí nové Kenevo intuitivní funkci jízdy na cyklistickém trenažéru, intuitivní asistenci při chůzi ze svahu a při oblékání. Kenevo lze nyní propojit s aplikací Cockpit. Díky novému příslušenství je snadnější nabíjení. Nabíjení lze provádět i s pěnovým krytem.


Vhodné doplňky

Podobné produky