Protézová chodidla – TritonBoční pohled na protetické chodidlo Triton.

1C60 Triton

Univerzální karbonové chodidlo, ideální pro splnění potřeb většiny velmi aktivních uživatelů.

Boční pohled na protetické chodidlo Triton Vertical Shock.

1C61 Triton Vertical Shock

Zvýšené tlumení rázů a torzních pohybů – změnu pocítíte při nejvyšší aktivitě v odlehčení pahýlu a zvýšení stability.

Triton Vertical Shock má stejné vlastnosti a výhody jako Triton, navíc má ale integrovaný systém tlumící rázy a torzní pohyby protézy. Redukci těchto sil způsobujících nepříjemné pocity a nestabilitu pocítíte zejména během rychlé chůze, běhu nebo intenzivních sportovních aktivit.

Boční pohled na protetické chodidlo Triton Harmony.

1C62 Triton Harmony

Vysoce funkční a kompaktní chodidlo se zabudovanou podtlakovou pumpou Harmony

Stejně jako Triton Vertical Shock zajišťuje i Triton Harmony nadstandardní tlumení rázů. Zabudovaný podtlakový systém Harmony ale odsáváním vzduchu z prostoru lůžka zlepšuje i ulpění mezi pahýlem a protézou. Toto úzké spojení vede ke zlepšené propriocepci, tedy vnímání protézy a povrchu pod ní, a zvýšené bezpečnosti v různorodých situacích. Funkce podtlaku také pomáhá stabilizovat objem pahýlu během dne.

Boční pohled na protetické chodidlo Triton Low Profile.

1C63 Triton Low Profile

Triton pro opravdu malý stavební prostor.

Triton Low Profile vám umožní využít dynamické vlastnosti chodidel Triton, i když máte dlouhý pahýl a pro komponenty protézy už nezbývá tolik místa. Určitě oceníte jeho titanový adaptér a nerezové šrouby, díky kterým je chodidlo extrémně houževnaté a voděodolné.

Boční pohled na protetické chodidlo Triton Heavy Duty.

1C64 Triton Heavy Duty

Pro obzvláště náročné podmínky při práci nebo koníčcích

Triton Heavy Duty má zvýšenou nosnost 150 kg bez omezení míry aktivity. Doporučujeme ho pro extrémní požadavky při práci nebo volnočasových aktivitách, když chodidlo přichází do kontaktu s vodou či vlhkostí nebo musí odolat vysokým zátěžím. Titanový adaptér a nerezové šrouby zajišťují voděodolnost tohoto chodidla.

Boční pohled na protetické chodidlo 1C68 Triton Side Flex.

1C68 Triton Side Flex

Jedinečně přizpůsobivé chodidlo i při chůzi po svahu

Triton Side Flex je zajímavý bezkonkurenčním rozsahem náklonu chodidla do strany při došlapu na sešikmený obrubník nebo jiný nerovný povrch. Za všech okolností tak máte zajištěný celoplošný kontakt s podložkou, a tím pádem i bezpečný odraz pro další krok. Funkční jednotka chodidla redukuje stranové vychýlení a působení nepříjemných sil na koleno a pahýlové lůžko a v konečném důsledku i minimalizuje kompenzační pohyby. Díky nízké stavební výšce je toto karbonové chodidlo vhodné také pro uživatele s delšími pahýly a tedy omezeným prostorem pro komponenty protézy.


Výhody

Uživatel protetického chodidla Triton Vertical Shock jde kolem svého tahače.

Dynamický odval pro energickou chůzi

Triton pro uživatele znamená dynamický odval a energickou chůzi. Zajistí vám nekompromisní odezvu a kontrolu i při intenzivních aktivitách.

Uživatelka protetického chodidla Triton Side Flex jde po skloněném obrubníku.

Svižná a efektivní chůze

Ať už naplno pracujete, užíváte si outdoorových aktivit nebo si hrajete s neposednými dětmi, můžete se na chodidla Triton bez obav spolehnout. S nimi budete připraveni na splnění jakýchkoli náročných úkolů. Umožní vám energickou a efektivní chůzi a pro odraz vám dodají velké množství energie, která se do karbonových planžet uloží během každého došlapu.

Uživatel protetického chodidla Triton Harmony stahuje plachtu na palubě své lodě.

Podpora při rychlém pohybu se silnými rázy

Rychlé změny směru pohybu při stolním tenise, přískoky při rozehrávce na basketu, turistika ve skalnatém terénu nebo dobíhání autobusu: Triton se přizpůsobí pohybu s vysokými rázy a je ideální pro každodenní náročné situace a rekreační sportovní aktivity. Vynikající dynamické vlastnosti Tritonu podporují mobilitu na nejvyšší úrovni.

Časté dotazy

 • Pro koho jsou protézová chodidla Triton vhodná?

  Chodidla Triton doporučujeme těm nejaktivnějším uživatelům, kteří kladou důraz na nekompromisní odezvu a komplexní kontrolu protézy a to i při provádění činností doprovázených vysokými rázy. Tato rodina chodidel je vhodná pro měnící se rychlosti chůze a také pro rekreační sporty.

 • Může se použít Triton pro stehenní protézu?

  Ano, chodidla Triton jsou vhodná pro všechny úrovně amputace.

 • Kdo mi pomůže s výběrem správného typu chodidla Triton?

  Správné chodidlo pro vás vybere váš ortotik-protetik. Je důležité, abyste s ním výběr chodidla řádně projednali, aby věděl, jaké aktivity potřebujete každý den provádět. Jen tak může vybrat optimální řešení, se kterým budete spokojeni.

 • Bude zapotřebí pro použití Tritonu vyrobit novou protézu?

  Ne, Triton lze bez problémů integrovat jako do nových, tak i stávajících modulárních protéz za předpokladu, že je k dispozici dostatečná stavební výška. Připojuje se pomocí zabudovaného adaptéru. Jestliže ale budete chtít používat Triton Harmony, musíte mít pahýlové lůžko vyrobené podle požadavků pro podtlakový systém Harmony.

 • Jsou chodidla Triton voděodolná?

  Triton Side Flex, Triton Low Profile a Triton Heavy Duty jsou vybavena s titanovými adaptéry a nerezovými šrouby. Díky tomu se tato chodidla vlivem sladké ani slané vody nepoškodí. Je ale nutné je po kontaktu s vodou nebo pískem vždy očistit a nechat oschnout.

 • Vyžadují chodidla Triton nošení nějaké speciální obuvi?

  Ne, Triton se dodává společně s kosmetickým krytem, který má tvar běžného chodidla, a proto je použitelné se všemi obvyklými typy obuvi. Pro většinu velikostí chodidla dodáváme zúžený nebo normální kosmetický kryt, aby co nejlépe odpovídal vaší druhé noze. Oddělený palec na kosmetickém krytu vám dokonce umožní nošení sandálů a žabek.

 • Mohu si některé z nabízených chodidel Triton vyzkoušet?

  Ano, protézová chodidla Triton si samozřejmě vyzkoušet můžete. Dohodněte se na tom s vaším ortotikem-protetikem.


Vhodné doplňky

Podobné produkty