Meridium


Výhody

Chůze na svažitém terénu

Díky schopnosti chodidla Meridium okamžitě se přizpůsobit dané situaci, zvládnete chůzi po schodech i svažitém terénu bez námahy od prvního kroku. Budete se cítit bezpečněji díky větší světlé výšce při chůzi do kopce i z kopce. Pohodlněji díky rychlému přizpůsobení odvalu chodidla a následného plného kontaktu s povrchem.

Chůze po nerovném terénu

Meridium se každým krokem přizpůsobuje terénu. Bez ohledu na to, zda jdete po dlažbě, trávníku nebo lesní cestou. Nabízí vysokou stabilitu v různých terénech díky úpravám v reálném čase a lepšímu kontaktu s povrchem.

Chůze ze schodů

Meridium vám umožní položit nohu celou plochou na schod, když jde dolů po schodech. Nemusíte myslet na správné umístění nohy a můžete se soustředit na své okolí.

Stabilní stoj

Meridium intuitivně rozezná, když se zastavíte a potřebujete bezpečný a stabilní stoj, a to i na svahu nebo na nerovném terénu.

Úleva při sedu

Při sedu poklesne Meridium k podlaze, tím se dosáhne přirozenější polohy nohy a zároveň odlehčí pahýlu.

Automatické nastavení výšky podpatku

Bez ohledu na to, zda jdete naboso, v botě s rovnou podrážkou nebo s podpatkem, můžete díky automatickému nastavení výšky paty rychle a snadno měnit obuv.

Meridium - funkce a výhody 1

Chodidlo Meridium se dokáže přizpůsobit v reálném čase na různé situace, povrchy, výšky paty a umožňuje téměř přirozený vzor chůze. Video zobrazuje funkce a výhody založené na jednoduchých skicách s uživatelem Hans.

Meridium - fukce a výhody 2

Chodidlo Meridium se dokáže přizpůsobit v reálném čase na různé situace, povrchy, výšky paty a umožňuje téměř přirozený vzor chůze. Video ukazuje klíčové funkce a výhody.

Aplikace Cockpit - snadné nastavení chodidla

Meridium se automaticky přizpůsobuje různým situacím. Pomocí praktické aplikace Cockpit pro Android můžete snadno nastavit chodidlo přes smartphone. Aplikace může být použita například ke změně výšky paty nebo pro výběr některého z přednastavených režimů MyModes. Aplikace také zobrazuje další informace, jako je úroveň nabití mechatronického chodidla.

Cockpit app

Funkce

1) Odpor se nastaví, jakmile se chodidlo dotkne podlahy, tím se dosáhne pohodlné patní páky v závislosti na délce kroku uživatele.

2) Na základě individuálně nastaveného odporu, se rychlost, kterou chodidlo klesá, okamžitě přizpůsobí situaci.

3) Díky vysokému stupni pohyblivosti a přizpůsobivosti v reálném čase získáte během odvalu přínos v podobě prodlouženého a celoplošného kontaktu s povrchem. To přináší lepší stabilitu a vynikající trakci.

4) Pohyblivá planžeta špičky poskytuje velkou kontaktní plochu a zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku v oblasti přednoží při odvalu přes špičku. Čtyřosý mechanizmus zajistí hladší a přirozenější vzorec chůze při odvalu chodidla.

5) Když se chodidlo zvedá, zůstává v poloze odvalu, tím nabízí více bezpečnosti při chůzi.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Meridium - prospekt

Prospekt popisuje základní vlastnosti a využití chodidla Meridium a jeho technické parametry.

Časté dotazy

 • Je pro mě protetické chodilo Meridium vhodné?

  Meridium je vhodné pro středně aktivní uživatele (stupeň aktivity 2–3) s maximální tělesnou hmotností do 125 kg. Dodává se pro velikost chodidla 24–29.

  Protetické chodidlo Meridium není vhodné pro vysoce aktivní uživatele a sport.

 • Je Meridium vodotěsné?

  Ne, Meridium vodotěsné není! Kryt však chrání chodidlo před stříkající vodou. Náhlá dešťová přeháňka tedy není problém.

 • Jak dlouho vydrží baterie a co se stane, když se vybije?

  Doporučujeme po každodenním používání Meridium přes noc nabíjet.

  Signál vás včas upozorní, když je úroveň nabití baterie nízká. Po úplném vybití nebo výpadku napájení se Meridium automaticky přepne do bezpečnostního režimu s přednastavenými parametry odporu.

 • Co mám udělat, když Meridium vysílá pulzující vibrace?

  Pokud Meridium během používání vibruje, znamená to, že došlo k chybě. Vibrace v pěti sekundových intervalech ukazují na přehřátí hydrauliky, ke kterému může dojít při nepřetržité zvýšené aktivitě (např. po déle trvající chůzi z kopce). Okamžitě zastavte činnost a nechte hydrauliku vychladnout, dokud se vibrace nezastaví. Po zastavení vibrací může být obnovena plná činnost.

 • Mohu si vyzkoušet protetické chodidlo Meridium?

  Ano, chodidlo Meridium si můžete vyzkoušet na některém z certifikovaných protetických pracovišť. Seznam protetických pracovišť, kde je Meridium dostupné naleznete na našich webových stránkách v části „Informace pro amputované“.Vhodné doplňky


Podobné produkty