Empower AnkleVýhody

Delší vzdálenost za kratší dobu

Chodidlo Empower vám přidá do každého kroku přesně tolik síly, kolik potřebujete. Sníží se tím nápor na pahýl, což vám ušetří mnoho energie. Budete se cítit méně unaveni, a snáze překonáte delší vzdálenosti vyšší rychlostí.

Bezpečnost a stabilita na různých typech povrchů

Chodidlo Empower stabilizuje váš pohyb, protože zpomaluje tělo během odvalu a zrychlí při odrazu špičky. Přitom je chodidlo celou plochou v kontaktu s podložkou. Každý krok máte pod kontrolou bez ohledu na typ povrchu, čímž získáte pocit jistoty.

Snadnější zvládnutí každodenních činností

V každodenním životě představují rampy, svahy a zejména schody překážky. Pro nahrazení funkce chybějících svalů je zapotřebí hodně energie. A to je ten pravý okamžik pro chodidlo Empower s podpůrným pohonem, který je zapotřebí pro pohyb dopředu a nahoru. To vám umožní překonávat bez námahy schody a svažitý terén.

Šetrnější ke kloubům

Mnoho uživatelů trpí bolestmi kloubů v důsledku změny chůze. Nevyvážené pohybové a kompenzační pohyby mohou vést až k osteoartritidě. Chodidlo Empower vylepší váš vzorec chůze pomocí aktivního přídavného pohonu. Tím můžete předejít bolestem kloubů a dlouhodobým ortopedickým problémům.

Funkce

Při chůzi napodobuje chodidlo Empower funkci chybějících svalů, to vede k přirozenějšímu obrazci chůze. Unikátní vlastností je pohon chodidla zajišťující energickou podporu při každém kroku. Tímto způsobem je chodidlo společně s celým tělem poháněno kupředu. Citlivé senzory regulují intenzitu pohybu vpřed a polohu chodidla podle sklonu terénu nebo výšky schodů.

Klinické reference

1. H. Herr, A. Grabowski, ‘Bionic ankle–foot prosthesis normalizes walking gait for persons with leg amputation’, Proc Biol Sci. Vol. 7, 279(1728): 457–464. 2012.

2. A. Ferris, J. Aldridge, J. Sturdy, J. Wilken, ‘Evaluation of the Biomimetic Properties of a New Powered Ankle-Foot Prosthetic System’, Dept. of Orthopedics and Rehabilitation, Center for the Intrepid, Brooke Army Medical Center, Fort Sam Houston, TX, USA. Presented at American Society of Biomechanics 2011.

3. D. Gates, J. Aldridge, J. Wilken. ‘Kinematic comparison of walking on uneven ground using powered and unpowered prostheses’, Clinical Biomechanics, 28, 467–472, 2013.

4. J. Aldridge, A. Ferris, J. Sturdy, J. Wilken, ‘Kinematics and Kinetics with a Powered Lower Leg System During Stair Climbing Ascent Following Transtibial Amputation’, Gait & Posture, Vol. 36, 291–295, June 2012.

5. A. Grabowski, S. D’Andrea. J., ‘Effects of a powered ankle-foot prosthesis on kinetic loading of the unaffected leg during level-ground walking’, Neuroeng Rehabil., 10:49, 2013.

6. E. Esposito, et al., ‘Step-to-step transition work during level and inclined walking using passive and powered ankle-foot prostheses’, Prosthet Orthot Int. 2015 Jan 27.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Empower - prospekt

Prospekt popisuje základní vlastnosti a využití chodidla Empower a jeho technické parametry.

Technické údaje

Technické údaje Empower
Vhodné pro stupně aktivity 3 - 4
Úroveň amputace TT- bercová
KD - exartikulace v koleni
TF - stehenní
Maximální tělesná hmotnost 130 kg
Velikost chodidla 25 - 30 cm
Hmotnost cca 1 928 g bez potahu
cca 2 220 g s potahem
Systémová výška / stavební výška 189 mm / 222 mm
Barevné provedení šedá, černá

Časté dotazy

  • Je pro mě chodidlo Empower vhodné?

    Empower je pro uživatele s bércovou nebo stehenní amputací se středním a vyšším stupněm aktivity (SA 3-4), kteří vyznávají aktivní životní styl. Chodidlo je konstruováno pro tělesnou hmotnost až 130 kg a dodává se pro velikosti chodidel 25-30.

  • Jak dlouho Empower vydrží na jedno nabití?

    Baterie vydrží až 8 hodin v závislosti na intenzitě používání. Je možné, že bude nutné baterii během dne vyměnit. Baterie je vybavena kontrolním tlačítkem, které po stisknutí informuje uživatele o stavu nabití. Duální nabíječka zvládne nabít dvě baterie současně za pouhých 90 minut.

  • Mohu plavat nebo se sprchovat s Empowerem?

    Ne. Ale Empower je odolný proti povětrnostním vlivům. Je chráněn proti stříkající vodě. Náhlá dešťová přeháňka během procházky není problém.Podobné produkty