Genium - bionický kolenní kloub

Milník v proteticeVýhody

Jana na procházce v lese, překračuje větev ležící na zemi.

Schody a překážky

Funkce chůze po schodech a překonávání překážek je v oblasti protetiky unikátní. S Geniem můžete chodit střídavou chůzí po schodech nahoru i dolů, bez jakékoliv kompenzace pohybu. Bariéry kolem domu jako jsou obrubníky a překážky, zvládnete zcela přirozeně.

Pět individuálních nastavení

Pro většinu každodenních aktivit můžete použít základní režim Genium. Pro zvláštní situace si můžete individuálně nastavit až pět funkcí MyModes. Chcete hrát golf? Váš ortotik-protetik nastaví flexi kolenního kloubu, kterou potřebujete pro odpal. Na golfovém hřišti zapnete připravený režim a podle potřeby upravíte pomocí aplikace Cockpit. Po odpálení opět přepnete do základního režimu.

Umožňuje stát i na svahu

Genium rozeznává, kdy je zpaotřebí učinit pohyb a kdy je zapotřebí v klidu zatížit protézu – i na svazích nebo na nerovných plochách. Stojíte přirozeně a bezpečně.

Výhoda pro oboustranně apmutované

Při vývoji Genia jsme věnovali zvláštní pozornost potřebám oboustranně amputovaných. Společně s uživateli jsme vyvinuli řešení, která naplňují jejich touhu po větší stabilitě a bezpečnosti. Příkladem je funkce stoje. Genium umí rozpoznat stojnou fázi a samo zpevní koleno. Funkci stoje můžete ukončit výrazným signálem, a to buď uvolněním protézy, nebo mírnou extenzí.

Ovládání pomocí aplikace

Díky nové aplikaci Cockpit pro Android i Apple (iOS) nabízí Genium snadný způsob ovládání kolenního klubu. Některé funkce můžete povolit nebo zakázat, jako například funkci sedu. Aplikace také zobrazuje další údaje o stavu zařízení, jako je úroveň nabití baterie. Dálkové ovládání je k dispozici jako volitelné příslušenství.

Inteligentní správa energie

Životnost baterie nové generace je v průměru pět dní. Aby úspora energie byla ještě účinnější, kolenní kloub se při aktivaci funkce sedu sám přepne do uvolněné polohy. Pokud budete delší dobu v klidu, nebo si protézu sundáte. Můžete přejít do režimu spánku pomocí aplikace Cockpit nebo dálkového ovladače. Režim spánku je velmi praktický a ušetří další energii.

Vypnutí zvuku

Občas není žádoucí přijímat zpětnou vazbu prostřednictvím zvuku nebo vibrací z kolenního kloubu - například v kině, v divadle, v práci, na přednášce nebo doma, když děti spí. S novým Geniem můžete tyto zvuky vypnout pomocí aplikace Cockpit nebo dálkového ovládání. Nadále vám budou poskytovány pouze oznámení týkající se bezpečnosti.

Ochrana proti povětrnostním vlivům

Genium je odolné proti povětrnostním vlivům. Je chráněno před příležitostným vystavením vodě. Náhlá dešťová přeháňka na vycházce již není problémem ani překážkou pro váš aktivní život.

Funkce

Další vývoj OPG - unikátní metoda přirozené chůze

S Geniem dosáhnete téměř přirozeného vzorce chůze. Ať se procházíte v parku, nebo spěcháte na autobus. Tato pokročilá technologie se nazývá Optimalizovaná Fyziologická Chůze (OPG). Poskytuje vám úžasnou svobodu v každodenním životě, v práci i mimo ni. Nové Genium můžete ovládat ještě intuitivněji, díky poznatkům, které jsme získali od profesionálů a také od uživatelů.

1. Preflexe

Kolenní kloub je mírně pokrčený již při dopadu na zem, stejně jako je to u zdravé nohy. Tato funkce je automaticky řízena elektronikou. K vykročení tak potřebujete méně síly, protože protetické chodidlo dopadne na povrch celou plochou rychleji.

2. Funkce "yielding"

Inteligentní kontrola flexe (ohýbání) kolene s dotykem chodidla se zemí celou plochou závisí na silách, které na protézu působí. Můžete bezpečně zdolávat kopce, nerovný terén i svahy, nemusíte věnovat tolik kontroly ovládání protézy a můžete ji používat intuitivně. Flexe také tlumí nárazy chodidla, takže se omezují kompenzační pohyby a tím se také výrazně snižují následné ortopedické problémy.

3. Dynamická kontrola stability

Jde o zcela novou patentovanou metodu, jak monitorovat všechny situace pohybu. Šest různých parametrů se soustavně zaznamenává, aby bylo možné určit optimální odkamžik pro přepnutí mezi stojnou a švihovou fází. Pro Vás se to promítne do bezpečnější chůze, mimo jiné při chůzi pozpátku či při prudkém pohybu vpřed.

4. Adaptivní kontrola švihové fáze

Kvalitativně je švihová fáze s kolenem Genium srovnatelná s přirozenou chůzí. Kyvný pohyb dolní končetiny je omezen přesně na úhel flexe 65° – bez ohledu na rychlost chůze. Zvýšení vzdálenosti chodidla od povrchu tak snižuje nebezpečí zakopnutí a pádu. Na úhlu nezávislá švihová fáze zajišťuje vhodnou světlou výšku dokonce i na svazích. Není žádné omezení varianty kroku, nezáleží, jestli děláte kroky krátké nebo dlouhé, jestli chodíte pomalu, rychle nebo nepravidelně. Systém se dokonce inteligentně přizpůsobuje podrážkám bot a oblečení.

Nácvik chůze

Každá protéza je dobrá jen natolik, nakolik s ní uživatel umí zacházet! Genium X3 je inovovaný kolenní kloub, který Vám nabízí množství funkcí. Tyto funkce si však musíte vyzkoušet a naučit se je ovládat hned na začátku. Jedině tak můžete plně využívat funkcí kloubu Genium X3.

Ottobock vyvinul "Školu chůze pro Genium", tedy program, který podrobně vysvětluje terapeutům, ortotikům-protetikům i uživatelům, jak vést úspěšnou školu chůze. Tu je možné aplikovat i pro Genium X3. Program doprovázejí názorná videa. Nacvičujeme aktivity jako například chůze pozpátku nebo ze schodů, zvládání svahů, funkce stání, sezení, stoupání do schodů střídavou chůzí a další. Pro zvýšení bezpečnosti a jistoty při používání kolene Genium X3 vybrali jsme mnoho cvičení.

Vhodné doplňky

Protetické chodidlo 1C60 Triton

Triton

Protézová chodidla řady Triton jsou vhodná pro aktivní uživatele. Jsou vyrobeny z uhlíkových vláken. Tento materiál umožňuje chodidlu fungovat flexibilně a také umožňuje velmi hladký odval. Navíc chodidla Triton poskytují při chůzi a zvláště při stoji vysokou stabilitu. Speciální konstrukce chodidla zajišťuje stabilní přechod do švihové fáze a variabilní délku kroku. Dělená přední část poskytuje uživateli potřebnou kontrolu při rychlých změnách směru a na nerovném povrchu. Triton je ideální chodidlo pro vyznavače aktivního životního stylu. Díky vynikající dynamické odezvě a flexibilitě podporuje širokou škálu aktivit od běžných činností až po rekreační sporty.

Chodidlo Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock poskytuje větší tlumení rázů. Velmi dobře se přizpůsobuje nerovnému terénu (např. lesní cesta). Síly působící na pahýl při chůzi se smenší, což uživateli poskytuje výraznou úlevu.

SiOCX TF socket system

SiOCX pahýlové lůžko

Systém pahýlového lůžka SiOCX TF nabízí optimální přilnavost a vyšší komfort během sedu a oblékání. Je k dispozici s otevřenou nebo uzavřenou vnější zásuvkou a různými barvami pro vnitřní zásuvku. Kombinace materiálů šetrných k pokožce, jako je HTV silikon, uhlík a pružná tkaná látka Dyneema, zajišťují maximální komfort, hygienu a funkčnost.

Chodidlo Meridium bez kosmetického krytu

Meridium

Variabilní protetické chodidlo Meridium se nejvíce blíží k přirozenému vzorci pohybu chodidla, více než kterékoliv jiné. Díky moderní konstrukci a senzorům se přizpůsobuje všem povrchům a každodenním situacím v reálném čase.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Genium a Genium X3 - brožura pro protetiky

16stránková brožura pro ortotiky-protetiky v českém jazyce.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Genium - návod pro protetiky

52stránkový návod pro ortotiky-protetiky v českém jazyce.

Vyberte si prosím vhodný formát:

Genium - návod pro uživatele

48stránkový návod pro uživatele v českém jazyce.


Vhodné doplňky


Podobné produkty