Genium X3 - bionický protézový systém

Objevování nových horizontůVýhody

Voděodolnost

S kloubem Genium X3 se můžete sprchovat, chodit plavat i pracovat ve vlhkém prostředí. Vybrané materiály jako je titan, zušlechtěný hliník, nerez ocel a prvotřídní laky spolu s těsnícími komponety chrání citlivé senzory a elektroniku kloubu. Genium X3 je odolné vůči vodě i korozi. Otevírá tak dříve netušené možnosti.

Sport

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše požadavky na sport, režim běhu s vámi drží krok. Byl vyvinut speciálně pro sportovní aktivity. Jeho funkce jsou přizpůsobeny chování při běhu a vycházejí z přirozeného vzorce pohybu. Bere například na zřetel zvýšenou maximální extenzi v koleni, nutnou pro běh.

Vhodný pro každý den

Rychlá i pomalá chůze, stoupání do schodů střídavou chůzí, překonávání překážek přirozeným pohybem, bezpečné stání na svahu nebo chůze pozpátku - díky nejnovějším technologiím reaguje Genium X3 inteligentně na každodenní situace. Dokonce se dokáže přizpůsobit i různé váze obuvi a oděvu.

Ovládání pomocí aplikace

Díky nové aplikaci Cockpit pro Android nabízí Genium X3 snadný způsob ovládání kolenního klubu. Některé funkce můžete povolit nebo zakázat, jako například funkci sedu. Aplikace také zobrazuje další údaje o stavu zařízení, jako je úroveň nabití baterie. Dálkové ovládání je k dispozici jako volitelné příslušenství.

Vhodné chodidlo

Protetické chodidlo Triton je dokonalým řešením pro vysoce aktivní uživatele. Mimořádně odolné je chodidlo Triton Heavy Duty, které vydrží značnou zátěž a je odolné vůči vodě i korozi.

Robustní ochranný kryt

Aby odolal mnoha otřesům a nárazům při každodenním používání, je ochranný kryt vyroben z odolného polyuretanového materiálu. Genium X3 tak obstojí i v náročných podmínkách.

Funkce

Přirozená, fyziologická chůze je pro člověka nejlepší, ať už jde o poklidnou procházku městem nebo dobíhání autobusu. Právě takovou chůzi Genium X3 téměř identicky, jednu fázi po druhé, kopíruje. Nezáleží na povrchu, nezáleží na rychlosti. Tuto technologii jsme u kloubu Genium X3 označili termínem "optimalizovaná fyziologická chůze" (OPG). Ulevuje od námahy celému lokomočnímu systému, zvyšuje uživatelský komfort a otevírá amputovanému zcela novou svobodu pohybu.

1. Preflexe

Kolenní kloub je mírně pokrčený již při dopadu na zem, stejně jako je to u zdravé nohy. Tato funkce je automaticky řízena elektronikou. K vykročení tak potřebujete méně síly, protože protetické chodidlo dopadne na povrch celou plochou rychleji.

2. Funkce "yielding"

Inteligentní kontrola flexe (ohýbání) kolene s dotykem chodidla se zemí celou plochou závisí na silách, které na protézu působí. Můžete bezpečně zdolávat kopce, nerovný terén i svahy, nemusíte věnovat tolik kontroly ovládání protézy a můžete ji používat intuitivně. Flexe také tlumí nárazy chodidla, takže se omezují kompenzační pohyby a tím se také výrazně snižují následné ortopedické problémy.

3. Dynamická kontrola stability

Jde o zcela novou patentovanou metodu, jak monitorovat všechny situace pohybu. Šest různých parametrů se soustavně zaznamenává, aby bylo možné určit optimální odkamžik pro přepnutí mezi stojnou a švihovou fází. Pro Vás se to promítne do bezpečnější chůze, mimo jiné při chůzi pozpátku či při prudkém pohybu vpřed.

4. Adaptivní kontrola švihové fáze

Kvalitativně je švihová fáze s kolenem Genium X3 srovnatelná s přirozenou chůzí. Kyvný pohyb dolní končetiny je omezen přesně na úhel flexe 65° – bez ohledu na rychlost chůze. Zvýšení vzdálenosti chodidla od povrchu tak snižuje nebezpečí zakopnutí a pádu. Na úhlu nezávislá švihová fáze zajišťuje vhodnou světlou výšku dokonce i na svazích. Není žádné omezení varianty kroku, nezáleží, jestli děláte kroky krátké nebo dlouhé, jestli chodíte pomalu, rychle nebo nepravidelně. Systém se dokonce inteligentně přizpůsobuje podrážkám bot a oblečení.

Nácvik chůze

Nácvik chůze

Každá protéza je dobrá jen natolik, nakolik s ní uživatel umí zacházet! Genium X3 je inovovaný kolenní kloub, který Vám nabízí množství funkcí. Tyto funkce si však musíte vyzkoušet a naučit se je ovládat hned na začátku. Jedině tak můžete plně využívat funkcí kloubu Genium X3.

Ottobock vyvinul "Školu chůze pro Genium", tedy program, který podrobně vysvětluje terapeutům, ortotikům-protetikům i uživatelům, jak vést úspěšnou školu chůze. Tu je možné aplikovat i pro Genium X3. Program doprovázejí názorná videa. Nacvičujeme aktivity jako například chůze pozpátku nebo ze schodů, zvládání svahů, funkce stání, sezení, stoupání do schodů střídavou chůzí a další. Pro zvýšení bezpečnosti a jistoty při používání kolene Genium X3 vybrali jsme mnoho cvičení.

Vhodné doplňky

Triton Low Profile

Triton Low Profile umožňuje zachovat přednosti Tritonu i pro uživatele s omezeným prostorem pro integraci protézy.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty je velmi odolný a robustní díky titanovému adaptéru. Nekorozivní kovové části činí chodidlo také odolné proti vodě. Je určeno pro uživatele s vyšší tělesnou hmotností.

SiOCX pahýlové lůžko

Systém pahýlového lůžka SiOCX TF nabízí optimální přilnavost a vyšší komfort během sedu a oblékání. Je k dispozici s otevřenou nebo uzavřenou vnější zásuvkou a různými barvami pro vnitřní zásuvku. Kombinace materiálů šetrných k pokožce, jako je HTV silikon, uhlík a pružná tkaná látka Dyneema, zajišťují maximální komfort, hygienu a funkčnost.


Vhodné doplňky

Podobné produkty