Příběhy pacientů

Co je s našimi zdravotními pomůckami znovu možné a do jakých každodenních a rekreačních aktivit se s nimi uživatelé pouštějí?

Seznamte se s lidmi, kteří zažívají novou mobilitu s našimi ortézami a bandážemi.


Hannelore a Aqualine

Skutečnost, že Hannelore žije s následky dětské mozkové obrny od prvního roku svého života, jí nikdy nebránila v tom, aby chodila plavat. S ortotickým systémem Aqualine se pohybuje bezpečně a volně okolo bazénu i v bazénu pro neplavce.

více

Christin a C-Brace®

Christin miluje pohyb. Čtyři roky byla závislá na vozíku a teď, s ortotronickým systémem C-Brace, se může zase procházet lesními cestami se svým psem a chce hodně cestovat.

více

Del a C-Brace®

fChodit na motorkářské závody nebo hrát si s dětmi – je toho hodně, co chce ještě Del zažít. Ale syndrom přední míšní arterie zkomplikoval tomuto bývalému mechanikovi chůzi. Jeho život se však změnil s ortotronickým systémem C-Brace.

více

Karin a C-Brace®

Karin prodělala obrnu, když jí bylo šest měsíců. Zůstal jí post-poliomyelitický syndrom a ochrnutá pravá noha. Ale i přesto odmítala, aby ji cokoli brzdilo, už jako dítě. Dnes nosí Karin ortotronický systém C-Brace®.

více

Lucia a C-Brace®

Doma i na cestách, dokonce i s oběma ochrnutýma nohama, je Lucia plná energie. S ortotronickým systémem C-Brace se pohybuje mnohem přirozeněji a bezpečněji než dříve.

více

Peter a E-MAG Active

Dlouhé procházky, nákupy a cestování s manželkou – od té doby, co Peter začal nosit kolenní kloubový systém E-MAG Active, znovu získal mobilitu, kterou pro tyto aktivity potřebuje.

více

Axel a Free Walk

Axel, 39 let, částečné poranění míchy. Technický editor, muž s rodinou, vášnivý sportovec: "Je pravda, že jsem tak trochu bojovník."

více

Anna a Genu Arexa

Po nehodě na lyžích chtěla Anna zase umět chodit po vlastních nohou co nejdříve. Vždycky musí splňovat nároky svého okolí – v práci a zvláště od svého čtyřletého syna. S ortézou Genu Arexa se rychle úspěšně vrátila do běžného života.

více

Astrid a Genu Sensa

Pobyt venku za každého počasí, toho by se Astrid nikdy nevzdala. Ale bolesti kolene jí nedávno procházky a výlety ztížily. Od té doby, co začala nosit Genu Sensa, může být venku každý den a mnohem déle než dřív, a to dokonce i s osteoartritidou.

více

Jana a Malleo TriStep

Jana je závodní sportovec. Natrhla si laterální vaz při volejbale a musela si udělat od sportu pauzu. Teď si její noha znovu zvyká na pohyb s ortézou Malleo TriStep.

více

Judith a Patella Pro

Jako bývalá závodní sportovkyně je Judith zvyklá cvičit a miluje sport. Diagnóza dislokace čéšky ukončila její kariéru inline krasobruslařky. Ale s ortézou stabilizující čéšku Patella Pro může nakonec vyrazit zase do přírody, užívat si jízdu na kole a inline bruslení.

více

Jürgen a WalkOn

Přestože má slabou dorzální flexi, Jürgen je pořád na nohou – každý den v práci i potom při dlouhých procházkách se psem. Nosí ortézu pro dorzální flexi, která mu dovoluje chodit i po drsném terénu.

více

Henning a WalkOn Reaction

Málo času a samý sport – tak by se dal několika slovy charakterizovat Henningův běžný život. Není to ale samozřejmostí, protože Henning je od vážné dopravní nehody závislý na ortéze. Dnes nosí ortézu pro dorzální flexi WalkOn Reaction.

více

Julia a Xeleton

Lezecká stěna byla vždycky Juliina vášeň. Když však jednou spadla, zranila si křížový vaz. Rok po nehodě je zpátky na lezecké stěně a nosí kolenní ortézu s pevným rámem Xeleton.

více