C-Brace® KAFO ortéza


Výhody

Nová volnost pohybu

Pomalá nebo rychlá chůze, pohyb po svazích nebo na nerovném terénu, zabránění klopýtnutí, chůze po schodech nebo ohnutí kolena při zatížení – C-Brace® vám umožní těšit se z nové volnosti pohybu.

Malý a lehký

Nový C-Brace® je natolik malý, aby byl při nošení pod oděvem nenápadný. Díky jeho nízké hmotnosti navíc pro chůzi nepotřebujete tolik energie.

Zvýšená bezpečnost při chůzi

C-Brace® zvyšuje bezpečnost tím, že reaguje v reálném čase i ve „vypjatých“ situacích – můžete se posadit s ohnutým kolenem nebo chodit na nerovném terénu nebo svazích.

Ovládání pomocí aplikace

C-Brace® můžete pohodlně ovládat pomocí aplikace Cockpit na svém chytrém telefonu a rychle se přepnout například do režimu jízdy na kole. Ortotik-protetik používá aplikaci Setup pro jednoduché individuální nastavení systému.

Dynamický vzorec chůze

Díky nové technologii snímačů je C-Brace® ještě intuitivnější a vzorec chůze dynamičtější.

Zjednodušený výrobní proces

Ortéza s novým C-Brace® může být vyrobena certifikovaným ortotikem-protetikem na ortoticko-protetickém pracovišti. Výrobní proces je jednodušší, což ocení jak ortotik-protetik, tak i uživatel.

Funkce

Ortéza se C-Brace® se skládá z individuálně vyrobeného stehenního, bércového a chodidlového komponentu. Chodidlový a bércový komponent jsou spojeny hlezenním kloubem (může být pouze na jedné straně nebo na obou) nebo karbonovou planžetou.

Systém snímačů průběžně měří ohyb kolenního kloubu a jeho úhlové zrychlení. C-Brace® tedy neustále ví, v jaké fázi kroku se nacházíte, a reguluje hydraulické odpory systému a řídí flexi (ohnutí) a extenzi (natažení) kolenního kloubu tak, aby byla chůze přirozená a bezpečná.

Zkušenosti uživatelů

Rozhovor s Hannah

Hannah si stále pamatuje, jak ji lékaři doporučovali, aby si nechala amputovat ochrnutou nohu. „Je neuvěřitelné, když si uvědomím, jak jsem nyní v každodenním životě nezávislá. Mohu znovu dělat všechny věci, které jsem předtím dělat nemohla. Pro mě jako matku je nejdůležitější jít a držet se za ruce s oběma svými dětmi.“ Říká Hannah.

Celý příběh.

Rozhovor s Melvinem

Melvin mluví o tom, jak poprvé vyzkoušel C-Brace®. "Byl to skvělý pocit, když mě C-Brace® pomohl vstát a jít. Mohu se na něj spolehnout, že mě vždy podpoří. Vedu nyní flexibilnější každodenní život, jednoduše se zvednu a jdu, kam potřebuji a nemusím přemýšlet o tom, zda to zvládnu.“ Říká Melvin.

Celý příběh.

Rozhovor s Wolfgangem

Bez podpory C-Brace® by Wolfgang neunesl váhu vlastního těla. „Jsem fascinován vším, co je možné s touto ortézou. Mohu chodit po schodech nahoru a dolů, po lukách, nebo po kopcovitých cestách. Kde mohu vyzkoušet limity C-Brace®.“ Říká Wolfgang.

Celý příběh.

Ke stažení

Vyberte si prosím vhodný formát:

Nový C-Brace® – Prospekt pro ortotiky

V prospektu naleznete popis základních vlastností C-Brace®, rozdíly oproti jeho první verzi, indikace pro využití systému a kontraindikace a rozbor funkce při jednotlivých fázích kroku.

Časté dotazy

 • Jak zjistím, jestli je pro mě C-Brace® vhodný?

  V zásadě přichází C-Brace® v úvahu pro všechny neurologické indikace dolních končetin, zejména pak pro případy nekompletní paraplegie (léze v úrovni mezi L1 a L5) provázené žádnou nebo velmi malou spasticitou, po poliomyelitidě a u postpolio syndromu. Abychom si ale byli jistí skutečným přínosem systému, je potřeba provést podrobnou anamnézu – to znamená vyšetření lékařem, fyzioterapeutem nebo ortotikem-protetikem.

 • Pokud by pro mne byl C-Brace® vhodný, je možné ho nejprve vyzkoušet?

  Před výrobou individuální ortézy se C-Brace® je možné vyzkoušet diagnostickou verzi systému. Jde o zkušební variantu ortézy, kterou můžeme poměrně rychle přizpůsobit na přechodnou dobu pro jakéhokoliv uživatele. Na základě tohoto praktického testu se vyhodnotí skutečný přínos právě pro vás. Splňujete-li základní indikace a máte-li zájem C-Brace® vyzkoušet, kontaktujte svého ortotika-protetika nebo pište na snytr@ottobock.cz.

 • Za jak dlouho se naučím chodit se C-Brace®?

  Za jak dlouho budete se C-Brace® chodit a využívat jeho plnou funkčnost, ovlivňuje mnoho faktorů. Jedním s těch důležitých je vaše tělesná kondice a píle, s jakou se pustíte do školy chůze. Více informací vám poskytne váš ortotik-protetik.

 • Jak se naučím C-Brace® správně používat?

  Základní informace a trénink s ortézou získáte od svého ortotika-protetika, který ji bude vyrábět a nastavovat. Abyste ale ze C-Brace® získali maximum, bude třeba ještě absolvovat školu chůze s fyzioterapeutem.

 • Mohu se se C-Brace® sprchovat?

  Se C-Brace® bohužel do vody nemůžete. Pokud ale potřebujete voděodolnou ortézu, můžete zkusit systém Aqualine, který jsme navrhli právě pro toto využití.