26.07.18

Opět vyrážíme v sedle na 2222 km za 111 hodin

Lenka s naší fyzioterapeutkou Hankou.

Ve dne v noci pošlapeme nejdelší cyklo závod v ČR pro Lenku Bláhovou

Poslední dva ročníky Metrostav Handy Cyklo Maratonu byly pro náš tým velmi silným zážitkem. Z Renaty, pro kterou jsme závod vloni jeli, se dokonce stala naše kamarádka a pravidelná účastnice různorodých akcí nejen pro hendikepované. I s oboustrannou amputací má velkou chuť cestovat a aktivně žít. A právě proto jsme znovu jedním ze 40 týmů, které se závodu letos účastní. V týmu je nás celkem 8 – zaměstnanci Ottobock, kolegové ortotici-protetici a dva cyklisté s hendikepem – Tereza pojede s jednou a David se dvěma bércovými protézami. Oba dva na běžných silničních kolech.

31. července – 4. srpna 2018 pojedeme štafetovým způsobem 2222 km, které musíme stihnout za 111 hodin!

To vše pro podporu společného sportování lidí s hendikepem a bez něj a pro motivaci lidí čerstvě po úrazu či nemoci. Proto má každý tým svého patrona – člověka s hendikepem a závod jede pro něj a za něj. My pošlapeme pro sympatickou mladou dámu Lenku, kterou poslední rok provázely velké zdravotní patálie. Před několika měsíci vše vygradovalo akutními zákroky a záchranou života v pražském IKEMu. Jedním z následků je bohužel i amputace pravé nohy nad kolenem. V posledních týdnech si ji již s protézou vzala do parády naše fyzioterapeutka Hanka Kohoutová na školu chůze. A Lenka je neuvěřitelná – nejenže už zvládá schody a lehce poskakuje na trampolíně, ale minulý týden úspěšně vyzkoušela i kolo a ráda by s námi symbolicky vystartovala na Cyklomaraton. Už teď z ní máme velkou radost.

Startujeme vrchařskou časovkou na Petřín, Českou republiku projedeme křížem krážem a absolvujeme dokonce i krátký výjezd za hranice na rakouský Falkenstein. Oklikou se pak přes Brno vrátíme do Prahy. Jako štafetový kolík si budeme předávat GPS tracker, takže můžete neustále sledovat naši polohu i pozici ostatních týmů (odkaz s mapou bude na stránkách www.cestazasnem.cz spuštěn v den startu).

Budeme moc rádi, když se stanete fanoušky Ottobock týmu! Podpoříte hezkou myšlenku a v neposlední řadě pomůžete i naší partě hobby cyklistů.

Jak na to (celý postup vám zabere zhruba dvě minuty):

  • Jděte na profilovou stránku našeho týmu https://cestazasnem.cz/cs/teams/ottobock-tym-31 a vlevo nahoře klikněte na „REGISTRACE“ (každý fanoušek musí provést krátkou registraci). Vyplňte email, nastavte heslo a doplňte jméno a příjmení (pokud chcete, můžete nahrát i vaši fotku).
  • Po registraci opět vlevo nahoře klikněte na „PŘIHLÁSIT SE“ a vyplňte vaše přihlašovací údaje (máme vyzkoušeno, že ani není třeba aktivovat registraci prostřednictvím emailu, který vám po registraci přijde; pokud by vám tato přímá cesta nefungovala, klikněte prosím na aktivační odkaz v emailu)
  • Jste-li přihlášeni, můžete fandit! Jděte opět na profil našeho Ottobock týmu: https://cestazasnem.cz/cs/teams/ottobock-tym-31 a pod týmovým obrázkem od našeho grafika Petra Palmy klikněte na „FANDIT TÝMU“ (po kliknutí je třeba stránku znovu načíst (např. stisknout klávesu F5), aby byl váš hlas vidět). Na pravé straně jsou členové týmu a pod nimi fanoušci. Nyní byste mezi nimi měli najít i vaše jméno.
  • A to je vše. Budeme samozřejmě rádi, když budete psát nejlépe povzbuzující komentáře našemu týmu.
  • V průběhu závodu můžete vývoj a naši pozici sledovat na on-line mapě, která bude po startu spuštěna na www.cestazasnem.cz

Děkujeme za vaši podporu, moc nám a Lenče pomůže!

Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017