Systém sportovní nadkolenní protézy

Kolenní kloub 3S80 Sport a karbonové planžetové chodidlo Sprinter

Sportovní protéza pro ambiciózní rekreační sportovce

Čistě sportovní

Přichází dobrá zpráva pro stehenní amputované, kteří vyznávají aktivní životní styl. Kolenní kloub 3S80 Sport, adaptér sportovního chodidla 4R204 a karbonové planžetové chodidlo 1E90 Sprinter představují dokonalou kombinaci pro nadšence pro běhání, protože jim poskytuje individuální sportovní protézu, která nabízí výbornou funkčnost a vynikající uživatelský komfort. Vyniká stabilitou a nízkou hmotností.

Výkonná rotační hydraulika kolenního kloubu Sport byla optimalizována zejména pro běhání a nabízí takové tlumení ve švihové fázi, jaké zvládne rychlou frekvenci kroků. Pro bezpečný stoj před sportováním a po něm, nebo při rozcvičce a strečinku, má 3S80 Sport také ručně ovládaný zámek.

I pružné karbonové planžetové chodidlo je pro běhání ideální. V závislosti na hmotnosti a běžecké disciplíně – jogging nebo sprint – je planžeta dostupná v různých verzích tuhosti. Speciálně vyvinutý adaptér sportovního chodidla tvoří dokonalé spojení s kolenním kloubem. K dispozici jsou dva typy podrážek: s profilem pro všechny terény pro nerovný povrch a podrážka s hřeby pro tartanové dráhy.

Sportovní kolenní kloub

Sportovní kolenní kloub se vyznačuje výkonnou rotační hydraulikou pro řízení švihové fáze a zámkem, který se snadno ovládá.

Sprinter

Karbonové planžetové chodidlo je velmi pružné a zajišťuje vysoký návrat energie. Toto protézové chodidlo je k dispozici v různých úrovních tuhosti a v různých délkách bérce podle vaší individuální tělesné hmotnosti a velikosti.

Adaptér sportovního chodidla

Adaptér spojuje kolenní kloub s karbonovým planžetovým chodidlem. Zkušební červený adaptér umožňuje určit optimální délku a tuhost karbonové planžety při zkouškách.

Stélky

Na karbonové planžetové chodidlo lze namontovat dva různé typy podrážek. Univerzální s vnějším běhounem a podrážku s hřeby pro tartanovou dráhu.Přehled výhod

Vhodné pro vysoké zátěže

Na sportovní protézu jsou kladeny vysoké požadavky. Musí být tuhý, ale zároveň také lehký a kompaktní. Kolenní kloub musí dokázat odolat vysoké zátěži, protože síly působící na protézu při běhu jsou větší než při chůzi.

Optimální švihová fáze

Kolenní kloub 3S80 Sport používá upravenou formu patentované rotační hydrauliky Ottobock. V důsledku toho se vyznačuje speciálním řízením švihové fáze, která je optimálně přizpůsobena pro běh.

Strečink a rozcvička

Před každým sportovním výkonem je důležité důkladně se rozcvičit. Pro mnoho atletů je strečink součástí každodenní rutiny sloužící buď jako prevence před poraněním nebo jen k uvolnění. Proto je 3S80 Sport vybaven zabudovaným zámkem, který mlžete snadno ovládat rukou.

Vysoký návrat energie

Karbonové planžetové chodidlo 1E90 Sprinter zajišťuje vynikající návrat energie pro dynamický běh, který tak vyžaduje méně energie. Dodává se v šesti verzích tuhosti, které lze přizpůsobit vaší tělesné hmotnosti.

V přírodě a na tartanové dráze

Sportovní protéza, která je flexibilní, pokud jde o používáníá na různých typech terénu, pro jogging v parku nebo pro sprint na tartanové dráze. K dispozici jsou dva různé typy stélek, které můžete snadno vyměnit.

Různé druhy sportů

Pro jogging, sprint, skoky nebo Nordic walking: Se sportovní protézou můžete plně realizovat svůj potenciální výkon při aktivitách, které si vyberete. Jsou možné různé druhy sportů souvisejících s atletikou a během.