Aqualine

Do sprchy i do bazénu s protézou!

Nebojte se potopit!

Pobývat tam, kde je mokro – ať už je to ve sprše nebo na bazénu – je pro mnoho amputovaných obtížné. Vlhké a kluzké podlahy zvyšují riziko pádu a pomůcky pro chůzi nejsou dostatečně bezpečné.

Protézový systém Aqualine je speciálně navržen do prostředí, kde je mokro. Chodidlo Aqua je protiskluzové a uzávěr v koleni Aqua poskytuje dodatečnou bezpečnost při stoji i při chůzi.

Navíc jsou k dispozici četné další protézové komponenty a připojovací prvky, které ortotikovi-protetikovi umožní vyrobit vysoce kvalitní a individuální voděodolnou protézu.

Speciální kryt Aqualine Cover zajišťuje méně nápadný a zároveň přirozenější vzhled, takže amputovaný nepřitahuje tolik pozornosti.

Oddělený palec chodidla

Oddělený palec umožňuje nošení páskové obuvi nebo žabek.

Protiskluzový povrch chodidla

Díky speciálnímu složení materiálu a povrchové úpravě s protézou na mokré ploše neuklouznete.

Kryt Aqualine

Kryt je určen pro použití s chodidlem Aqua a kolenem Aqua. Dodá vám přirozený vzhled, můžete si jej snadno sami nasazovat i jednoduše čistit.

Adaptér odolný proti korozi

Různé protézové komponenty a připojovací prvky umožní vašemu ortotikovi-protetikovi vyrobit kvalitní, individuální a voděodolnou protézu.

Koleno Aqua

Kolenní kloub se snadno zablokuje pomocí páčky.Přehled výhod

Protiskluzový povrch chodidla

Při chůzi po mokrém povrchu musí chodit opatrně každý, natož člověk s protézou. Speciální složení materiálu a provedení chodidla Aqua je takové, že protéza po mokrém povrchu neuklouzne a zajišťuje tak amputovanému bezpečnost.

Bezpečná chůze

Vaše bezpečnost je naším hlavním cílem, proto klademe mimořádný důraz na to, aby stoj s protézou v mokrém prostředí byl co nejlépe zajištěn. Díky vestavěnému zámku můžete koleno Aqua při aktivitách ve vodě a u vody snadno zablokovat a poté zase odblokovat.

Nenápadný vzhled

V plavkách je protéza zcela odkrytá, proto se od jejího vzhledu očekává opravdu hodně. Kryt Aqualine vypadá velmi přirozeně a nenápadně. Je k dispozici v různých velikostech a ortotik-protetik ho pak individuálně upraví na délku. Jeho povrch nabízíme v různých barvách. Amputovaný pak nebudí svou protézou přílišnou pozornost.

Zaplavení vodou nevadí

Při vstupu do vody se protéza zaplaví vodou. Když opustíte bazén, voda vyteče ven malými otvory.

Snadná údržba

Protézu můžete snadno čistit vodou. Všechny její komponenty jsou odolné proti vodě i korozi. Při kontaktu s chlórem, slanou vodou ani mýdlem nedochází k poškození.

Plážová obuv

Chodidlo Aqua má oddělený palec, díky čemuž můžete nosit na pláži nebo na bazénu páskové sandály nebo žabky.

Technické informace

Koleno Aqua

Voděodolné, monocentrické koleno Aqua je vlemi kompaktní a lehké. Díky miniaturní hydraulice může technik nastavit švihovou fázi podle vašich individuálních potřeb. Kloub můžete také zablokovat pomocí vestavěného zámku, který můžete snadno ovládat pomocí páčky.

Chodidlo Aqua

Speciální tvary a složení materiálů vám poskytnou větší bezpečnost na mokré a kluzké podlaze.

Pro spojení kolene Aqua, chodidla Aqua a pahýlového lůžka jsou k dispozici různé adaptéry odolné vůči korozi – od výfukového ventilu PushValve až po liner.


Podobné produkty