Karl-Heinz Ammon pracuje na letišti a rodina je u něj na prvním místě. Kromě toho je domácí kutil, rád pracuje na zahradě, na domě nebo si hraje se svými dvěma dcerkami.


Karl-Heinz Ammon je otcem rodiny a baví jej různé řemeslné práce. Rád pracuje na zahradě, na domě nebo si hraje se svými dvěma dcerkami. Jeho manželka je vždy nadšená, když vidí, co všechno její muž umí. Například zrenovovat kuchyni během jednoho dne, aby mohl překvapit svou manželku, nepředstavuje pro Karl-Heinz Ammona s myoelektricky řízenou rukou DynamicArm® žádný problém. Karl-Heinz přišel v důsledku úrazu v zaměstnání v březnu 2001 o levou ruku. Tehdy pracoval jako vozíčkář a převážel zavazadla na letišti v Düsseldorfu. Když pomáhal jednomu kolegovi vyřešit nějaký problém, zřítil se na něj náklad z nakládacího můstku a rozdrtil mu levou paži. Požárníci potřebovali téměř hodinu k tomu, aby jej vyprostili. Amputace byla nezbytná.
Karl-Heinz Ammon však nepropadl zoufalství a beznaději. Věrný své životní filozofii „Každý si píše svou Knihu života“ vzal život do svých rukou. Velkou oporou mu tehdy byla jeho tehdejší přítelkyně, dnešní manželka. Třikrát se ho musela zeptat, jak se domluvili, jestli si ji chce vzít. Až pak si konečně řekli „ano“. Dnes jsou oba dva hrdými rodiči dvou dcer. Po tomto úrazu dostal Karl-Heinz Ammon od svého šéfa nabídku místa, které mohl i přes svůj hendikep vykonávat. Nyní pracuje na letišti v oblasti cateringu a balí parfémy, lihoviny a cigarety pro bezcelní prodej.
Karl-Heinzi Ammonovi dělají vekou radost jeho záliby. Zahrada a dům vždy vypadají jako ze žurnálu. Obzvlášť velkou radost má jeho manželka z toho, že její muž, vášnivý rybář, si dokáže sám napíchnout žížalu na háček. Jenom při plavání mu protéza není nic platná. K tomu ale Karl-Heinz velkomyslně dodává, že plavání mu ani před úrazem nešlo tak, jak by chtěl. Každopádně nebyl nikdy adeptem na překonání světového rekordu. Za to má jiné plány: „Chtěl bych se naučit potápět,“ říká s úsměvem na tváři. „Na příští dovolené si určitě koupím nějaký kurz potápění.“
